Şarkı listelerini seviyoruz. Sizlere şarkı listesi yapıp paylaşmayı da çok seviyoruz. Bunlardan daha çok sevdiğimiz ne var biliyor musunuz? Retro oyun şarkıları. Öyle yeni, orkestral aranjmanları falan da değil, tercihen bir Amiga ya da C64 ses kartından çıkan; cızırtılı, bas yerine hoparlörün verebileceği en bas “BIZZT” sesininin kullanıldığı versiyonlarından bahsediyoruz. Dedik ki, bu iki tutkumuzu harmanlayalım. Bugünün Geekyapar ev şenlendirici şarkı listesini, tamamen retro oyun şarkılarından oluşturalım.
Şimdiden söyleyelim, bu bir liste veya sıralama değildir. Bu bir playlist’tir. Açın, arka arkaya dinleyin, şöyle bi 80’ler, 90’lar arasında tur atın, geri gelin. Biz çoktan yola çıktık bile, şu an aramızda Lotus kapışıyoruz, Doom’un sonunu merakla bekliyoruz; kenardan gelen şu yeni yetme Pokémon oyununu da çok ilgiyle gözlemliyoruz…

Matt Gray – Last Ninja 2

 

Keith Tinman – Midnight Resistance

 

Chris Hülsbeck – R-Type

 

Michael Land – The Secret of Monkey Island

 

Junichi Masuda – Pokémon Red & Blue

 

Yoshihiro Sakaguchi – DuckTales

1 2
Yazar

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

1 Yorum

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.