Mighty No: 9

05 Mighty No

21 Haziran – PC, Mac, Lin, PS3, PS4, 360, XBO, WiiU, Vita, 3DS

Mega Man ile aranız nasıldır? Bu sorunun cevabı, direkt olarak Mighty No: 9 ile münasebetinizin seviyesini belirleyecek. Zira Mighty No: 9, Mega Man’in yavrusundan kopartılmış babası Keiji Inafune’nin, “Bana Mega Man yaptırmıyorsanız, ben de Nega Man yaparım” tadındaki Kickstarter projesi. Eski tip 2D aksiyon / platform oyunlarını seviyorsanız sizi tatmin edecektir. Bu arada fark ettiyseniz, oyun üzerine güneş doğan her konsola çıkıyor. Maşallah. Linux ve 3DS’e aynı anda çıkan oyun azdır bakın, kıymetini bilin…

 

No Man’s Sky

06 No Man's Sky

21 Haziran – PC, PS4

Yapabilecek mi? No Man’s Sky ile ilgili kurduğumuz en kilit, en önemli cümle bu. Yapabilecek mi? Gerçekten o kadar büyük bir vaatle açtı ki perdeyi Hello Games, ilk andan itibaren aşık olduk, peşine düştük, listelerimize ekledik; ama bir yandan da o mühim soruyu sormadan edemedik. Yapabilecek mi? Tamam, bilmem kaç köntilyon gezegen var; tamam, gördüğümüz yıldıza uçarsak üzerine inebileceğiz… Ama bunları anlamlı bir şekilde, tutarlı bir oynanışın etrafında birleştirebilecek mi? Esas soru bu, ve bu esas sorunun cevabını alabilmek için sabırsızlanıyoruz.

 

The Technomancer

07 Technomancer

21 Haziran – PC, PS4, XBO

Mars: War Logs‘u oynamış mıydınız? Çok kişi oynamadı. Oynayanların da bir bölümü sevmedi bu arada. Fakat, oyun çok spesifik olarak “KotOR sonrası BioWare – Eternity öncesi Obsidian” ekolünden RYO sevenlere hitap ediyordu, bu yüzden de o damardan başka neredeyse hiçbir yerden yürüyemedi. Aynı ekip, aynı evrende geçen ikinci bir oyunla çıka gelecekler bu Haziran. Ben kendi payıma bir şans daha vermek için sabırsızlanıyorum, 21 Haziran’ı da kınıyorum yani. İnsan biraz başka günlerle de paylaşır…

 

Obduction

08 Obduction

Belli Değil – PC

Cyan Worlds yapıyor bu oyunu. Eğer bu firma ismini gördükten sonra bir titremeye kapıldıysanız, tebrikler. Resmi olarak yaşlı bir insansınız. Genç olanlara, ben şöyle anlatayım. Bu firma, 1987’de kuruldu iki kardeş tarafından. 1993’te de, Bröderbund (yaşlılar selam) etiketiyle bir oyun çıkardılar. Oyun muhteşem grafikleriyle, büyüleyici atmosferiyle, zor bulmacalarıyla disketlere fazla gelmiş, CD’lere taşmıştı. Adı Myst‘ti oyunun. İşte o oyunla seyri değiştiren firma, Obduction ile ruhani takipçisi olarak bir daha çıkıyor karşımıza. Listede yer bulması da o yüzden.

 

1 2
Yazar

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.