Smash Bros. serisinin çok basit bir fikri, konsepti var. Nintendo resmen elindeki geniş karakter ağına bir bakmış, Mario’sundan Link’ine, Donkey Kong’undan Pikachu’suna şöyle bir göz gezdirdikten sonra, “Evet” demiş, “bence dövüşsünler”. Böylece Smash Bros’u yapıp çıkartmış Nintendo 64’e. Elinde geniş çaplı bir karakter arşivi olan her firmanın yaptığı bir şey bu, bir veya öteki şekilde. Marvel, DC, Capcom, Toho…

ryu3png-3379b3_765w

Yalnız malumunuz, Smash Bros. serisi ilk oyundan beri giderek genişletiyor kadrosunu. Brawl ile de ilk defa Nintendo dışı karakterlere yönelmiş, ana kadroya Mario’nun ebedi ezeli rakibi Sonic’i, bir de gönüllerimizin gizli prensi Snake’i eklemişlerdi. Geçen sene Wii U ve 3DS için çıkan yeni Smash Bros’ta Snake geri dönmedi, ama Sonic yine vardı ve onun yanında oyun dünyasının da iki efsanesi duruyordu: Pac-Man ve Mega Man. Anlaşılan o ki, Nintendo’nun gözü doymadı. Ortaya bir efsane daha ekliyorlar.

IGN’de gördüğümüz habere göre, Japonya’da gelen bir güncellemeyi talan eden oyuncular, oyunun içerisinde iki yeni karakter için veri buldular. Bunlardan bir tanesi, bu sene Japonya’da yeni oyunu If çıkan (buraya da gel If, çabuk gel) Fire Emblem serisinden Roy. O zaten mühim değil, Fire Emblem dediğin yıllardır Smash Bros’ta temsil edilen bir seri. Bizi asıl alnımızdan vurulmuşa döndüren, öteki karakter. Ryu. Evet, baya Street Fighter’daki Ryu. Bildiğimiz, hani o kırmızı bandanalı!

ryu2png-b576f6_765w

Oyuna özel bir DLC ile eklenecek olan Ryu’nun kendine ait bir bölümü, alternatif kostümleri ve her şeyden ilginci, Street Fighter’dan gelen bir hareket seti olacak. Nintendo bir şirinlik olarak, Ryu’ya Street Fighter’daki o meşhur hareketlerini, aynı zamanda Street Fighter’da yaptığı kombinasyonlarla da uygulama imkanı sağlayacak. Yani B tuşuna basarak Hadouken yaptığınız gibi, o alışıldık çeyrek daire ileri + B hareketini yaparak da elinizden enerji çıkartabileceksiniz. Bunu da Mario’ya, Pikachu’ya yönelik yapabileceksiniz yani. Evet. Ne diyelim, Wii U’nun memlekete gelmediği her saniyeye bir daha lanet okuyor, 3DS’in küçük ekranında Smash Bros oynama çalışmalarına devam ediyoruz o zaman?

Yazar

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

2 Yorum

  1. Alper Tanrıverdi Cevap ver

    Ama kötü kısmıda bu DLC’ler 5-6$.Şu E3 geçsin bakalım ona göre Wii U almaya karar vericekmiyim.SSB’de 3DS olmuyor be arkadaş demoda denedim yok olmaz TV ye bağlayıp arkadaşlarla oynanıcak bu oyun.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.