Şimdi sizin bu başlıktan sonra kafanızda iki soru var. Birincisi, Attack Squadrons neydi? İkincisi, niye iptal edildi? Dürüst olalım, bizim de ilk haberi Destructoid’de gördüğümüzde verdiğimiz tepki buydu. Sonradan biraz bakıp, derinlemesine deşince ne olduğunu hatırladık. Area 52 Studios’un geliştirdiği, free to play olması planlanan, hatta bildiğimiz kadarıyla kapalı beta sürecinden de geçen bir oyun Attack Squadron. Öyleymiş en azından, zira artık kendisi aramızda değil.

Oyunun iptali öylesine alelade bir şekilde yaşanmış olmalı ki, Disney tarafından resmi bir açıklama dahi yapılmadı görebildiğimiz kadarıyla. Area 52 Studios, oyunun resmi internet sitesinde bir mesaj yayınlayıp, tüm betacılara teşekkür etti ve oyunun yapımını “başka Star Wars projelerine odaklanmak adına” yarıda bıraktıklarını söyledi. Bizim bundan anladığımız da Attack Squadrons’un beta sürecinin hiç iyi gitmediği, alınan geri beslemelerin çoklukla kötü olduğu ve ya Area 52’nun kendisinin, ya da Disney erkanından birilerinin “olmaz bu” deyip, fişi çektiği yönünde.

star-wars-attack-squadrons-820x420

Star Wars: Attack Squadrons iptal olmasaydı LucasArts kapatıldıktan ve Star Wars oyunları yapma hakkı EA ile Disney arasında bölüşüldükten sonra çıkacak ilk büyük Star Wars oyunu olacaktı. Öyle gözüküyor ki şimdilik bu payeye EA’in gelecekte çıkacak oyunlarından biri erişecek. Tabii Disney’nin ve Area 52’nun bilmediğimiz bir planı falan yoksa. Hele bir E3 gelsin, EA konferansında Star Wars: Battlefront başta olmak üzere Visceral ve BioWare’in gizemli projeleri de dahil tüm Star Wars oyunlarını açık etsin, ak koyun kara koyun ortaya çıkar.

Sorunun cevabını biliyorum ama yine de usuldendir, soracağım. Siz ne düşünüyorsunuz Attack Squadrons’un iptali ile ilgili? Üzüleniniz, “Lan bu oyunun geleceği vardı aslında” diyeniniz var mı? Valla bizim göremediğimiz bir ışık, eşsiz bir yan yakaladıysanız yorumlarda görmek isteriz. Yazıverin!

Yazar

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.