3. Blizzard’ın O Kadar Köklü Karakteri Yoktu

1_WOW-Illidan-Stormrage

İddia ediyorum, eğer Blizzard ikinci ek pakette Illidan’ı bu kadar saçma harcamasaydı, insanlar WotLK’de Arthas’ın öldürülmesine –yine kusura bakmayın, bu sefer sekiz senelik spoiler– insanlar bu kadar kazan kaldırmazdı. Çünkü bir anda, hem Illidan hem de Arthas vefat edince, Warcraft 3’ten biriken kitle için finalini görmek isteyebilecekleri herhangi bir gri karakter kalmadı. Bu yüzden de insanlar aniden, Warcraft’ın sevdikleri döneminden hiçbir iz bulamamaya başladılar WoW’da.

Halbuki Arthas ikinci ek paket için makul bir düşmandı. Çok uzasa, bayardı mesele. İlk ek pakette gelse de erken açmış olurlardı ellerini. O yüzden sorun o değildi esasında işte, Illidan‘dı. Öyle fuzuli bir biçimde gidince, çok büyük bir potansiyel ve çok büyük bir iz silindi evrenden. İnsanlar da o gidişten sonra geleni sevmediler. O kadar sevmediler ki zaten, en sonunda şöyle bir şey oldu, o da zaten son maddemiz…

 

4. Adam Geri Getirildi Zaten

4

Blizzard şu ana kadar “ölü biliyorduk, ama aslında ölmemiş, ay görüyor musun” keteliğine görece az düşmüş bir firma. Diğer fantastik eserlere ve çizgi romanlara baktığınız zaman en azından, fark çok net Blizzard’ın lehine. Ancak bu görece tutumluluklarına rağmen, spoiler vermeyelim ama, şöyle diyelim: Illidan’ı çat diye merkezine koydular Legion’ın. Yani adam döndü, ama yok böyle bir dönüş. Adamın sınıfı, oyuna hero class olarak eklendi. Oyunun %20’si direkt Illidan’a benziyor şu an. You Are Not Prepared’e yirmi kez falan laf çarpıldı ben oynarken.

O yüzden, bu son hamle, zaten bizim söylediğimiz şeyi Blizzard’ın da düşündüğünün ispatı. Peki biz memnun muyuz durumdan? Açıkçası normalde böyle gidenin geri gelmesi üzer biraz insanı, hikayenin inandırıcılığını yitirmesine sebep olur. Ancak buradaki karar o kadar saçmaydı ki, ister istemez zararın neresinden dönülse kârdır diyoruz. Sizin görüşler ne?

1 2
Yazar

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.