Arı Gibi Vurun

Bloodborne 2

Bloodborne’un PvP’sinin en önemli özelliği ateşli silahlarınız olması. Dark Souls serisinde bu açık Avelyn gibi silahlarla kapansa bile, burada benzer bir şekilde işlemiyor. Silahlar karşınızdakini stun-lock’a alabilmeniz için çok önemli. Özellikle rakibiniz pompalı tüfek kullanıyorsa, mesafenizi koruyup zamanlamanızı iyi yapmaktan başka çareniz yok. Fakat silahların stun-lock’a almaktan öte bir özelliği daha var. Karşınızdaki size visceral attack yapmaya çalıştığı vakit, onların bu saldırısını silahınızla engelleyip, karşılık olarak siz visceral attack yapabilirsiniz. Burada en önemli şey zamanlama. Zamanlamanızı iyi yaptığınız vakit karşınızdakine ne o aralığı verirsiniz ne de stun-lock yersiniz. Bu sebeple tabancanızın kurşunlarını iyi hesaplayarak ateş edin. Unutmayın, karşınızdaki de ilk fırsatta size stun-lock’a almak için fırsat kolluyor.

 

Coğrafya

Bloodborne 3

Souls serisinde de geçerli bir kuraldır bu, her bölge PvP için iyi değil. Bu sebeple zil çaldığında, öncelikle kendinize en mantıklı bölgeyi arayıp düelloyu oraya çekmeye çalışın. Karşınızdakinin elinde menzili uzun silahlar varsa, dar alanlarda olmak istemezsiniz emin olun. Her zaman daha açık bir alan bulabilirsiniz. Açık alanlarda da kendinizi nereye konumlayacağınızı düşmanınız gelmeden çözmüş olmanız gerekiyor. Pompalı varsa kaçabileceğiniz olası siper arkaları, püskürtmeli bir silahı varsa düşebileceğiniz boşluklar ve benzeri yerleri öncesinde iyi bir şekilde bellemiş olmanız lazım.

 

Ekipmanını Belle!

Bloodborne 4

Bloodborne’da sizin gücünüzü statlarınız değil, silahlarınızın seviyeleri belirliyor. Ne kadar iyi statlarınız olursa olsun, oyuncu olarak yeteneğiniz hep ön planda, bu sebeple atıyorum 10.seviye fakat rüzgar gibi bir oyuncu, 50.seviye fakat kalas gibi birini yenebilir.

Güç dengesini en fazla değiştiren şey ekipmanlarınızın seviyesi ve bu ekipmanlarda ne kadar uzmanlaştığınız. Her silahın apayrı bir moveset’i var ve bunlarda uzmanlaşmak kadar karşınızdakinin silahlarının moveset’lerini bilmekte önemli. Adamın size yapacağı Visceral Attack menzilini bilmeniz çoğu zaman yaşam ve ölüm arasındaki denge anlamına gelebilmekte. Bu yüzden silahların hepsinde uzmanlaşıp ne işe yaradıklarını ve hangi durumlara çare olduklarını çözebiliyor olmanız lazım.

1 2
Yazar

If I ever woke up with a dead hooker in my hotel room, Matt would be the first person I'd call.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.