PlayStation Blog’da Mayıs ayının en çok satan PlayStation oyunları açıklandı, oyunların listesi çıkış platformlarına ve bölgelerine göre ayrıldı.

Blogda yayınlanan listeye göre en çok satan PlayStation oyunları PS4, PS5 ve PS VR gibi platformlar ile ABD ve Avrupa Birliği gibi bölgeler altında listelendi. PS5 oyunları arasında Star Wars: Jedi Survivor hem Avrupa’da hem Amerika’da zirveye otururken GTA V de her iki listede ikinci sırayı paylaşıyor. Dead Island 2 ABD’de üçüncü sırayı alırken Avrupa’da da dördüncü sıraya düşüyor. Avrupa’nın üçüncü isminde FIFA 2023 varken, ABD’ninkinde ise NBA 2K23 var, sanırım bazı alışkanlıklar her ne kadar şekil değiştirse de kıtaları aşmayı başarıyor. Hemen bunlardan sonra ise Hogwarts Legacy geliyor. Bu yıl çıkış yapan veya yapacak olan oyunların varlığına göre her iki listeye Alan Wake Remastered veya Diablo II: Resurrected gibi isimler de giriyor.

PlayStation BLog üzerinde yayınlanan Mayıs ayının en çok satan PlayStation oyunları listesi
Mayıs’ın en çok satan PlayStation oyunları

PlayStation 4 ve PlayStation VR

PlayStation 4 listesi platforma çıkan oyun sayısının her gün biraz daha azalmasından kaynaklı bir durum ortaya koysa da yine de ilginç çıkarımlar yapılabilecek taze isimleri barındırıyor. Önceki listede ilk ona ancak girebilen Hogwarts Legacy PS4’te hem ABD’de hem Avrupa’da zirveye oturuyor. FIFA 2023 Avrupa’da ikinci sırayı kendine ayırırken Kuzey Amerika’da da Minecraft’ın hemen arkasından gelerek üçüncülüğe yerleşiyor. GTA V ve Red Dead Redemption 2 her zamanki gibi ilk ondaki yerlerini korurken Dead Island 2’nin çıkışıyla birlikte Dead Island: Definitive Edition da ilk ona girebildi. VR tarafında ise Star Wars: Tales from the Galaxy’s Edge ve Vader Immortal gibi yapımlar kendini gösterirken Skyrim ve Batman: Arkham gibi klasikler de her zamanki yerlerini koruyorlar.

Peki sizin gönlünüzden geçen listede hangileri var?

Yazar

Size bir hikaye anlatayım.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.