Yıllar önce PopCap oyunlarından etkilenen naif, iyi niyetli oyuncular video oyunlarının geleceğinin küçük ama orijinal eserlerden geçeceğini iddia ederken; iPhone önlenemez yükselişini sürdürüyor; Facebook oyunları da yavaştan kök salmaya başlıyordu. Herkes bu minik oyunlar hakkında ileri geri konuşmaya başladı, kimisi Zuma’lara, Bejeweled’lara, Peggle’lara bakıp alkış tutuyordu. Bense bir kenarda durup, tek bir şeyi savundum: Yaratıcılığın küçüklükle büyüklükle alakası yok. Bu oyunlar kolay yapılıyorlar ve bu yüzden her Peggle için, iki yüz tane iğrenç Peggle klonu yapılıyor. Bu yüzden bir gün büyük firmalar şu minik oyunların kerametini keşfedecek ve ucuza çok berbat oyunlar yaptıracaklar, işte biz o zaman tükeneceğiz.

Evet sevgili Geekyaparlar, tükendiğimiz gündeyiz; zira artık Kim Kardashian’ın da bir oyunu var.

maxresdefault (5)

Bundan altı yedi sene önce sızdırılan seks kasedi sayesinde kendi reality programına kavuşan Kim Kardashian, o dakikadan beri her türlü işe el attı. Kendi parfümü, kendi kıyafet tasarımları, takılar, filmler, diziler derken buyurun, bu yolun sonunda, Kim Kardashian: Hollywood isimli oyundayız. Glu Games’in yaptığı oyun, sizin kendi karakterinizi yaratıp, şan şöhret basamaklarını tırmanmanızı konu alıyor. Bu sırada da Kim Kardashian kankanız tabii ki. Yanınızda Kim, isterseniz manken, isterseniz oyuncu, isterseniz modacı olarak Hollywood’da yükseliyorsunuz.

Oyun için Glu Games 1 saatlik bir oynanış videosu yayınlamış. Kendisi gibi yirmi milyar tane oyun bulunan Kim Kardashian: Hollywood’un bir saatlik oynanış videosunu izlemek gerçekten zihin açıyor. Terapi gibi. İnsan gerçekten videonun yirminci dakikasından sonra zihnini boşaltıp, uzun süredir cevabını aradığı soruları cevaplandırıyor. Gerçekten kendimi Himalayalarda keşişlerle meditasyon yaparken bulsam bu kadar zihnimi boşaltmam mümkün olamazdı herhalde.

Şimdi çok ağır da giriyormuş olmayalım, oyun rezaletin dik alası bir şeye benzemiyor. Glu Games’in de benzerini çok yaptığı, parayı ekstra satacağı oyun içi kıyafet / saç baş gibi şeylerden kazanacak bir mankenlik oyunu. Zaten iOS ve Android’e çıkıyor, yani öyle PS4’e çıkması gibi abesle iştigal bir durum da yok ortada. Ama işte oyunun adı Kim Kardashian: Hollywood sevgili Geekyaparlar, insan bir irkilmeden de edemiyor yahu…

Video şu şekil. Siz de izleyin, zihni bir boşaltın, bir detoks olun, sonunda görüşelim. Öteki taraftan çıkınca insan gerçekten hayatının kıymetini tekrardan bir anlamıyor değil. Sağ ol, var ol Kim!

Yazar

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.