Tamam, oyunların sinemaya aktarılmasına yabancı değiliz. Oyunların sinema gibi olmaya çalışmalarına da yabancı değiliz. Zaten mevzubahis oyunumuz, The Last of Us ve onun yapımcısı Naughty Dog bu tür oyunların bayrak taşıyıcılarından. Hem Uncharted serisi, hem de son başyapıtları The Last of Us ile sinematik hikaye anlatımında çağ atladılar. Zaten oyuncu performansları bazında konuşacak olursak, baş karakterleri canlandıranların her biri mo-cap teknolojisiyle o rollere gerçekten bürünmek zorunda kaldılar, tam performans verdiler. Yani The Last of Us film oluyor deseler, şaşırmazdık. Ama VG247’de gördüğümüz habere göre The Last of Us film değil, tiyatro oyunu oluyor. Evet…

Tam manasıyla bir tiyatro oyunu değil, yani bir iki perdelik, takriben bir buçuk saatlik bir eserden söz etmiyoruz. Oyunun belirli başlı sahneleri, sadece bir geceliğine, o da 28 Temmuz’da Santa Monica’da oyunun baş aktörleri tarafından sahnelenecek. Oyunun müziklerini besteleyen Oscar’lı Gustavo Santaolalla’nın da şarkılarını canlı icra edeceği performansı oyunun baş tasarımcılarından Neil Druckmann yönetecek. Troy Baker (Joel), Ashley Johnson (Ellie) Merle Dandrige (Marlene), Hana Hayes (Sarah) ve Annie Wersching (Tess) bu özel performansta sahne alacak oyuncular edindiğimiz bilgilere göre.

Eğer Santa Monica’da yaşamıyorsanız, ama bu ilginç deneyi görmek istiyorsanızbaşvurabileceğiniz üç yer var. Sony performansı canlı olarak PSN, Twitch ve YouTube üzerinden stream edecek. Belki ileride bir Blu-Ray’inin çıkabileceği, ya da Netflix benzeri yerlere gelebileceği de söylenenler arasında. Sizi bilmiyoruz ama biz pek bir meraklandık… Buyurun, aşağıda fragmanı da mevcut. Bakalım nasıl bir şey çıkacak ortaya?

Yazar

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.