2. Gün

HWA – Crew

05 HWA vs. Crew

Şampiyonluk Ligi 3. Hafta 2. Gün ilk maçı HWA ve Crew arasında başladı. İki takımın da koridor değişikliğine gittiğini gördük ve alt koridor oyuncuları üst koridora geçti. İlk kan ise 6. dakikada gelen baskınla HWA’ya gitti. Urgot’u düşürmeyi başaran Jarvan, Nautilus’a da bir skor verdi. Dakika 20’de orta koridorda Crew ekibini yakalayan HWA Jarvan ve Nautilus kombosuyla harika bir savaş başlattı. Ardından canları azalan Crew üyelerini toplayan HWA 5 skorla birlikte ejderhayı da almayı başardı. Dakika 24 civarı orta koridorda çıkan savaşta 1’e 1 değişim yaşandıktan sonra HWA ekibi baron almaya başladı, bunu farkeden Evelynn pembe totem sayesinde uzun süre yaşayamadı ve bu skorun ardından HWA baronu aldı. Oyun boyunca HWA baskınlarına cevap veremeyen ve haritada tek yakalanan Crew takım savaşlarından da sürekli geride çıktı. Böylelikle dakika henüz 28’de HWA ekibi 3 inhibitörü de açmayı başardı ve 29. dakikada oyunu bitiren taraf oldu.

HWA: Maokai, Jarvan IV, Viktor, Sivir, Alistar

Crew: Gnar, Evelynn, Ahri, Urgot, Nautilus

Skor: HWA: 22 – 5 Crew

 

Number 1 – BJK

06 NR1 vs. BJK

Günün ikinci maçı NR1 ve BJK arasında oynandı. Oyunun erken dakikalarında orta koridorun sıçramasını almayı başaran Rek’Sai, üst koridor baskınından da skor aldırmayı başardı ve ilk kanı döken BJK oldu. Bunun hemen ardından Gragas da üst koridorda bir ninja baskınla Gnar’a skor aldırmayı başardı. Dakika 10’da alt koridora gelen Gnar ultisi ile Thresh skorunu almayı başaran NR1 hemen ejderhaya yöneldi. Ejderhanın ardından buradan 2 skor çıkaran NR1 maç sırasında yalnızca 1 skor verdi fakat orta koridorda skor peşinde olan Gnar önde yakalanıp Urgot’a yem oldu. Hızlı ilerleyen maçın 16. dakikasında Urgot ve Graves skorları destek şampiyonlarına giderken üst koridordaki baskında Cassiopeia’nın düştüğünü gördük. Bu sırada alt koridora skor almak için giden Viktor da, Rek’Sai ultisine yakalanarak Kog’Maw’a skor vermiş oldu.

Bu savaşların hemen ardından ejderha almayı başaran NR1, BJK’ye teker teker yakalanarak 3 skor verdi. Dakika 19’da ejderha önünde 4 kişiye yakalanan Rek’Sai ve ona yardıma gelen Thresh ile Urgot skorlarını almayı başaran NR1 durumu 10 – 10’a eşitledi. Dakika 24’de rakibinin orta koridor kulesini alan BJK kendi orta koridor kulesini de verdi fakat buradan 2 skor çıkarınca baron almayı başardi. Dakika 32 civarı orta koridor inhibitör kulesini açtıktan sonra barona giden BJK ve NR1 arasında yaşanan savaşta Gragas ultisi tüm takımı barondan uzaklaştırdı.

Gnar, Mega Gnar olmaya çok uzakken girilmiş bu savaşı tanklayacak kimse olmadığı için gelen Cassiopeia ultisi ve Kog’Maw hasarıyla birlikte eriyip giden taraf NR1 oldu. 4 skorun ardından BJK baronu da almayı başardı. 35. dakikada inhibitör açıktan sonra geri çekilen BJK’yi NR1 takip etti ve Gnar ultisiyle duvara atılan iki kişinin ardından NR1, Viktor’ın çok geride kalmasıyla gerekli hasarı çıkaramadı. Bu kadar güçlü bir Kog’Maw karşısında eriyip giden NR1 rakibine 4 skor verdi. Bunun ardından BJK oyunu galibiyetle bitiren taraf oldu.

NR1: Gnar, Gragas, Viktor, Graves, Janna

BJK: Cassiopeia, Rek’Sai, Kog’Maw, Urgot, Thresh

Skor: NR1 13 – 22 BJK

 

Team Turquality – Atlas

07 Turq vs. Atlas

Günün 3. maçı Team Turquality ve Atlas arasında oynandı. Oyundaki ilk skor, Rek’Sai’nin baskına gelmesiyle kuleden fazla hasar alan Hecarim’i öldüren Gnar’a gitti. Fakat ardından kendi de Rek’Sai’ye bir skor verdi. Dakika 15’e yaklaşırken ejderhaya yönelen TT ekibi, belki de ejderha savaşı için bölgeye giden Atlas’ı resmen ejderhaya yaklaştırmadı. Ashe ultisi ile Thresh’i aldığı sırada Hecarim de alt koridordan gelen Lucian’ı neredeyse eritti. Buradan 2 skor, 1 ejderha ve 1 kule çıkarmayı başaran TT oyunda biraz daha öne geçti. Dakika 20’de orta koridorda Ashe ultisiyle 3 kişiyi yakalayan TT, Hecarim’in ışınlanıp attığı ulti sonrası alt koridora kadar kovaladığı Atlas ekibinden 3 skor almayı başarıp ardından ejderhaya yöneldi. Dakika 23’de Alistar ve Ashe’in verdiği skorlar TT ekibinin orta koridor kulesini kaybetmesine neden oldu. Dakika 28’de TT alt koridor kulelerini almaya çalışırken Hecarim karşı takımın arkasına ışınlanma ile geldi ve Lucian’ı başarılı bir şekilde savaş dışı bıraktı. Bu savaştan sadece Gragas skorunu almayı başarsalar da, yüksek hasar alan Atlas ekibinin çekilmesiyle birlikte inhibitörü de açtılar.

Dakika 30’da üst koridor kulesini almak isteyen TT yanlış bir savaşla 2 skor verdi. Ashe ultisinin tutmasıyla kule altına giren Hecarim ve Ashe düşerken, üst koridordan ittiren minyonlar da bir Nexus kulesi aldılar. Dakika 32 civarı baron almaya başlayan TT, baron arkasında bekleyen Gragas’ı Ashe ve Hecarim ultisi ile rahatça aradan çıkardı. Sonrasında aradığı skorları bulamayıp barona geri döndüler ve rahatça baronu almayı başardılar. Bu defa ormanda yakaladıkları 3 kişiyi de öldürmeyi başaran TT 2 inhibitör açtıktan sonra üsse döndü. Alt ve üst koridorları ittirdikten sonra üst koridorda ultiyle giren Hecarim, Ahri’ye 3’de 3 yaptırmayı başardı. Bu skorların arından oyunun galibi TT oldu.

TT: Hecarim,  Rek’Sai, Ahri, Ashe, Alistar

Atlas: Gnar, Gragas, Cassiopeia, Lucian, Thresh

Skor: TT 18 – 7 Atlas

 

Oyun Hizmetleri – Dark Passage

08 OH vs. DP

Haftanın son maçı OHM ve DP arasında oynandı. OHM oynadığı her oyundaki taktiğini izleyerek erken seviye ve 4 kişilik baskınla orta koridordan ilk skoru almayı başardı. DP’nin ilk skoru ise alt koridora gelen ormancı baskını ve ardından ultiyle birlikte Lucian’a gitti.Dakika 16’da ejderhayı kaptırmak istemeyen DP savaşmak istedi fakat hem Jinx ultisiyle yüksek hasar aldı hem de Rek’Sai ejderha yuvasına ışınlanarak çok arada kaldı. 3 skor ve 1 ejderha verse de orta koridora yönelen DP kule ile birlikte 1 skor almayı başardı. Oyun boyunca Azir ve Sejuani gerçekten çok başarılı ultiler atarak takımı ikiye bölmeyi ve yüksek hasarla takım savaşlarından önde çıkmayı başardı.

Dakika 34 üst koridorda 3 kişiye tutan bir Sejuani ultisinin ardından içeri giren Maokai ile birlikte OHM 2 skor ve 1 kule almayı başardı. Hemen ardından barona giden OHM, Azir’in baron arkasında kalmasıyla hem baronu DP ekibinden korumayı başardı hem de 3 skor daha aldı. Bu savaş OHM ekibi için bir nevi katliam, kule, baron ve hemen ardından ejder anlamına geldi! Dakika 36’da OHM üst koridor kulesini aldıktan sonra orman içinde skor kovalarken sıkışıp kaldı ve Kog’Maw’ın uzun menzili ile yüksek hasarı birleşince DP skorları bir bir toplamayı başardı. Bu savaştan 4 skor çıkarmayı başaran DP 3 skor ve 1 kulesini kaybetti. Oyunda girdiği tüm savaşlardan geride çıkan DP için oyun 41. dakikada sona erdi. Orta koridorda yakalanan Lucian ardından Gragas’ı almayı başaran OHM hemen barona döndü ve bunun ardından baron etrafında yakaladığı 3 kişiyi de öldürerek oyunu rahatça bitirmeyi başardı.

OHM: Maokai, Sejuani, Azir, Jinx, Thresh

DP: Rek’Sai, Gragas, Kog’Maw, Lucian, Alistar

Skor: OHM 26 – 10 DP

 

 

1 2

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.