Başlık bile nasıl da gaz değil mi? Eh, ne de olsa bir Indiana Jones oyunu görmek her zaman rastlayabileceğimiz bir şey değil. Bugüne kadar Indiana Jones adı altında birkaç oyun çıkmış olsa da, çoğu ya filmlerin kötü birer taklidi oldu ya da oyun kalitesi anlamında çok başarılı olamadı. Durum böyle olunca, bir de bu isimle çıkan son oyunun üstünden on yıldan fazla zaman geçince insan biraz olsun heyecanlanıyor.

Yakın zamanda internetin kucağına düşen nur topu gibi bir teaser ile öğrendik ki, tamamen orijinal hikayeye sahip bir Indiana Jones oyunu geliyor! Üstelik ekip de gayet sağlam görünüyor. Geliştirici koltuğunda, Wolfenstein The New Order ve The New Colossus oyunlarının mimarı Machine Games, yapımcı koltuğunda ise Bethesda’nın efsane ismi Todd Howard bulunuyor. Tabii bütün bu süreçte Lucasfilm Games ile de işbirliği içerisinde olunacak. Ekip fena durmuyor, bir de elimizdeki şu teaser videosu bize neler gösteriyor bir bakalım.

Bethesda’nın resmi hesabından paylaştığı bu video, bize oyuna dair çok detaylı bilgiler vermemekle birlikte birkaç ipucu da göstermiyor değil. Bethesda, Machine Games ve Lucasfilm logolarının gözükmesinin yanı sıra, elimizde en azından oyunun nerede ve hangi zaman diliminde geçeceğine dair bir bilgi var diyebiliriz. Çünkü masadaki harita, Vatikan şehrine ait ve Bethesda logolu pasaportun hemen yanında gördüğümüz Roma uçak bileti de 1937 Ekim’ini işaret ediyor. Ayrıca Lucasfilm’in yaptığı bir açıklamaya göre, tamamen standalone bir oyunda kariyerinin zirvesindeki ünlü bir maceracıyı oynayacağız. Hâl böyle olunca, işin içinden nasıl bir macera çıkacak diye insan merak etmeden duramıyor doğrusu.

Bethesda’nın açıklamalarından anladığımız kadarıyla, elimize daha fazla bilgi geçmesi için biraz vakte ihtiyaç var. Bu da demek oluyor ki, henüz geliştirilmesinin çok başlarındayız ve belli ki insanlara eli yüzü düzgün bir şeyler göstermek için biraz zamana ihtiyaçları var. Çıkış tarihi, oyunun türü ve hangi platformlarda olacağı henüz bilinmese de kesin gözüyle baktığımız bir konu var. O da bu oyunun çıktığı gibi Game Pass kütüphanesine dahil olacağı. Ne de olsa Microsoft, Bethesda’yı satın aldı ve Bethesda’dan gelecek bir oyun doğrudan Game Pass’e dahil edilmiş olacak.

Şu an için merakla beklemek dışında çok bir şey yapamıyoruz. Bakalım gelecekte elimize nasıl bilgiler geçecek? Keyifli bir Uncharted oyunu tadında mı olacak, yoksa başlı başına seveceğimiz orijinal bir Indiana Jones yapımıyla mı karşılaşacağız? Hepsini zamanla göreceğiz ama o gün gelene dek heyecanlı bekleyişimizi sürdürebiliriz değil mi? Siz bu yeni Indiana Jones oyunu için heyecanlı mısınız?

Yazar

tasarımcı, fotoğrafçı, oyuncu, teknolojisever, soundtrack delisi. her türlü online mecradan ulaşmak için: @mfurkanakyuz

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.