Mad Max: Fury Road’dan çıkarken bunu düşünüyordum. “Bunun bir de oyunu geliyor be…”. Aslında oyunun varlığından haberdar olmam, aşağı yukarı filmin varlığından haberdar olduğum döneme tekabül ediyordu baktığınızda. İki şeyin bağımsız olduğunu da biliyordum, ama o zamanlar suratıma hunharca Fury Road çarpılmadığı için, oyunu kafamda çok beklentili bir yere sokmamıştım. Filmden çıktığımda ise bunu düşünmeden edemiyordum resmen. “Ulan bunun bir de oyunu geliyor ya!”

Eğer oyun filme bağlansın diye yapılmış ucuz bir promosyon aracı olsaydı, kendi kendime üfler, hayatıma devam ederdim; ama projenin Fury Road’dan bağımsız olması başlı başına bir heyecan sebebiyken, işin içerisinde bir de yapımcı kadronun apoletlerinin bol olduğu gerçeği vardı. Oyunu Just Cause ile açık dünyada arabalı çılgınlı oyunlar yapabileceğini zilyon kere kanıtlamış olan Avalanche Studios geliştirmekteydi. O yüzden filmden çıktıktan sonra, çılgınlar gibi dönüp oyunun eski fragmanlarını izledim. Fury Roada sayesinde bambaşka bir noktaya gelmişti oyun kafamda.

Mad_max_videogame_-_vehicular_combat

Belli ki Warner Bros. da aynı zihniyete sahip. Bizim buralarda 4 Eylül 2015 tarihinde, PC, PS4 ve Xbox One için piyasaya sürülecek olan Mad Max için “hazır millet konuşuyor” diye düşünüp, yepisyeni bir fragman yayınlamışlar. Fragmanın adı zaten bu düşünceyi bizzat kanıtlıyor. “Savage Road”. Video tamamen oyunun hikaye modu üzerine çekilmiş ve hazırlanmış. Biraz da inceden inceye filmle olan ortak noktalarına vuruyor.

Mad Max oyunu Max’in Plains of Silence’a yaptığı yolculuğu konu alıyor. Max arabasını çapulculara kaybediyor ve geri almak için yola çıkıyor. Avalanche’ın dediğine göre oyunun %70’i araba içerisinde geçecek, tamamen açık dünya olacak ve Arkham vari bir savaş sistemiyle gelecek. Aynı zamanda craft sistemi, yan görevler, hayatta kalma mekanikleri de gırla. Net konuşalım, fragman öyle çok da “Aman yarabbi!” değil, ama en nihayetinde Avalanche yapıyor, Mad Max evreninde geçiyor, vurdular kırdılar gırla. O kadar da epik olmasına zaten gerek yok!

Yazar

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.