5. Paul Bettany – Jarvis/The Vision (Iron Man, Iron Man 2, Iron Man 3, The Avengers, The Avengers: Age of Ultron)

JarvisVision

Paul Bettany’ye zaten daha önce Master & Commander, The Da Vinci Code ve A Beautiful Mind’daki rollerinden hastaydık, Jarvis’in sesi olarak Iron Man serisinde duyunca iyice içimiz gitti, Avengers 2’de kendisi The Vision olarak ete kemiğe bürününce aklımızı kaybedeceğimizden korkuyoruz. Dürüst kanaatimi vermem gerekirse, Bettany’nin tüm Marvel evrenindeki en yetenekli aktör olmasının önündeki tek engelin Anthony Hopkins olduğunu düşünüyorum. Eminim katılmayan vardır, ama en azından Bettany’nin reyizliği konusunda mutabık olabiliriz, değil mi?

 

4. Tom Hiddleston – Loki (Thor, The Avengers, Thor: The Dark World)

Loki

Tom Hiddleston’ın ne kadar muazzam bir iş çıkardığını anlamak için sizi sadece bir yere yönlendireceğim: Avengers 2’de boy göstermeyeceğinin açıklandığı haberlerin altındaki yorum bölümlerine. Adamın hikayesel olarak Avengers 2’de olması için hiçbir sebep yok, Avengers’ın üyesi değil, zaten Thor: The Dark World’ün sonu itibariyle Dünya’ya geri dönme niyeti de yok. Ama insanlar yine de onu görmek istiyorlar, zira Hiddleston Loki karakterine sahip olması gereken o girift yapıyı sonuna kadar kattı ve insanlar buna bayılıyor. Biz de!

 

3. Mark Ruffalo – Bruce Banner (The Avengers, Iron Man 3)

Hulk

Eric Bana’nın performansı biraz… nasıl desek, detoneydi. Edward Norton ise karakteri düpedüz bir buzdolabı gibi oynadı. Yanlış anlamayın, ikisi de muhteşem aktörler ve çok yetenekliler, ama mevzu Bruce Banner’ın çilesine gelince, hiçbiri bunu ekrana Mark Ruffalo kadar iyi yansıtamadı. Kabul, Ruffalo Bana ve Norton gibi Hulk’ı uzun metraj bir filmde tek başına taşımak zorunda kalmadı, ama içimizden bir ses kalsaydı da harika bir iş çıkartacağını söylüyor.

 

2. Hayley Atwell – Agent Carter (Captain America: The First Avenger, Agent Carter, Captain America: The Winter Soldier)

Agent Carter

Nee? Kim bu ikinci sırayı işgal etme cüretini gösteren kadın? Hayley Atwell tabii ki. Cap’in ilk sinema performansını izleyip de filmden Peggy Carter’a aşık olmadan çıkan varsa beri gelsin. Bundan sadece Atwell’in ne kadar güzel olduğunu çıkartmanızı istemiyoruz, çünkü durumun uzaktan yakından bir alakası yok. Atwell Carter’ın hak ettiği o duruşu öyle güzel verdi ki film boyunca, sonunda Agent Carter kısa filmi çekildi; orada da tam bir cool’luk abidesiydi ve şimdilerde Agent Carter mini dizi planları yapılıyor. Biz izleriz!

 

1. Robert Downey Jr. – Tony Stark (Iron Man, The Incerdible Hulk, Iron Man 2, The Avengers, Iron Man 3, The Avengers: Age of Ultron)

Iron Man

Dürüst olalım: Downey, Jr. olmasaydı, muhtemelen Marvel Cinematic Universe de olmazdı. Açık ve net. Bütün bir MCU kilisesi, Iron Man’in kayasının üzerine kuruldu. Downey Jr.’ı Tony Stark olarak seçme fikri kimin aklına geldiyse, Marvel o kişiyi ömrü boyunca parayı dert etmeyecek bir maaşa bağlamalı, zira o kişi kendilerine milyarlarca dolar kazandırdı. Downey Jr’ın o umursamaz tavrı, zekası ve tarzı role cuk diye oturdu ve neredeyse bir anda Iron Man fenomen hâle geldi. RDJ’in kontratı Avengers 3 ile bitecek, dürüst olmak gerekirse bir Vision metamorfozu hikayesi bekliyoruz, ama olmazsa da kendisini evrenin içinde tutacak bir formül bulunmalı. Bulunmalı, çünkü RDJ’siz bir Marvel Cinematic Universe’den aynı tadı alır mıyız bilemiyoruz.

1 2
Yazar

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

1 Yorum

  1. 1. sırada rdj’ı görmeseydim daha da açmazdım bu siteyi 😀 diğer oyuncular da gayet doğru bence ama samuel l. jackson ve scarlett johansson da olabilirdi.. ayrıca red skull yorumuna sonuna kadar katılıyorum hugo weaving gibi bir oyuncuyu daha fazla görmek isterim..

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.