Çok temiz bir itirafla başlayayım; hayatımın hiçbir evresinde, hiçbir tür, janr ve şekildeki dövüş oyununda başarılı olmuşluğum yoktur. Yok yani. Herkesin tuşlara rastgele bastığı o amatör dönemde şansa birkaç maç alırım; fakat millet yanımda takır takır kombo öğrenirken, bitirme hareketlerini çözerken, hangi karakterlerin iyi olduğunu özümserken ben öylece bakakalırım. Bunun istisnası hiç olmadı. Yapamam dövüş oyunlarını falan.

Bu Mortal Kombat serisinde de böyle oldu. Fakat diğer tüm muadillerinin aksine Mortal Kombat’ta ortada şöyle bir problem var; Fatality’ler. Asla becerememişimdir kendilerini. Becerenlere de deli imrenirim. O meşhur ateri salonlarında her karakterin Fatality’lerini ezbere bilen, dilediğince Liu Kang’ı ejdere dönüştürüp, Scorpion’la alev püskürte çocuklar olurdu mesela. Çok kıskanırdım. Onlar etrafta olsa da o fatality’leri görsem diye bekler dururdum hep.

Sonra tabii ki internet geldi, ve içimde nasıl bir ukte kalmışsa, oturup tüm Fatality’leri izledim YouTube üzerinden. Sonra fark ettim ki bu konuda yalnız değilim. Fatality’ler konusunda çok az kişi benim kadar yüksek bir seviyede rüsva, ama istisnasız herkes yapamadığı Fatality’leri izlemekten de keyif alıyor. Siz de bu gruba dahil misiniz? Süper. IGN önümüzdeki ay çıkacak olan Mortal Kombat X’a ait şimdiye kadar açıklanan tüm Fatality’leri derlemiş sizin için!

Yalnız şimdiden uyaralım, gözünüzü seveyim şu videoyu yemek yerken izlemeyin. Gerçekten. NetherRealm bu sefer elini hiç korkak alıştırmamış. “Öncesinde korkak mıydı o eller” demeyin. Yıllardır Fatality izlerim, gerçekten bu kadar iğrendiğimi pek hatırlamıyorum. Artık yeni nesil grafklerden midir, üst üste izlemekten midir, hazırlıksız mı yakalandım nedir bilemiyorum. Ama oyun PC, PS4, Xbox One, iOS ve Android için 14 Nisan’da piyasaya çıktığında baya kan gölüne gömüleceğiz gibi duruyor. Bir de not ekleyelim, oyun PS3 ve Xbox 360’a da çıkacak ama henüz onun için tarihler belli değil.

Buyurun, video karşınızda! İyi seyirler!

Yazar

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

6 Yorum

 1. Hep diyodum şu Geekyapar’da bi tane MK sever yok mu diye.. Kısmet bu habereymiş. Midenin kalkması normal, eskiden her Fatality’de aynı ya da benzer animasyonları kullanıyolardı. Şimdi artık fatality’ler için film çekmişler gibi bi durum var.

  Ben de dövüş oyunu sevmem, hiç de beceremem ama MK’nın yeri hep ayrı olmuştur. Hele MK 9’la mest ettiler beni. Bir, iyi kötü ilerleyen sürükleyen bir konusu olması çok önemli avantaj. Öyle sokakta toplandık (kelime oyunu/laf çarpma 🙂 ) dövüşüyoruz durumu yok. Hem de MK9’daki Story Moduyla sizi sayfa sayfa yazı okumaktan kurtarıp hikayeye entegre etmesi süper. İkincisi, Online dövüşçek kadar iyi değilseniz bile Krypt’idir, Challange Tower’ıdır, size oyalanacak bi sürü şey veriyo. Her ne kadar yeni oyunu benim bilgisayar çalıştırmayacak olsa da, sabırsızlıkla bekliyorum.

  PS: Bu arada PC’ye hemen çıkacak diye sevinen arkadaşlar var, bence 9’da yaptıkları gibi sadece Komplete Edition çıkarsalardı, hem DLC’lere para harcamakla uğraşmasaydık, hem görece buglardan falan arınmış halini oynasaydık daha iyi değil miydi?

  • Shadow in the Dark Cevap ver

   Çok iyi özetlemişsin.Not içinse geçen sefer çıkardıkları Komplete Edition sonradan çıksa da hala çok fazla bug ı vardı.Sonra da çözmek için fazla güncelleme yayınlamadılar.(Notebook ekran kartlarında çok sorun yaşadım.)Bir önce çıkarsınlar beklemeye gerek yok:D

   Ayrıca bu oyunda izlediğim kadarıyla hikaye bütünlüğü daha iyi olmuş.Hayırlısı.

   • Oyun ucuzlayana (ve ben yeni bilgisayar alana) kadar Youtube’dan MK X – The Movie izliycez belli ki.. 🙂

    Ucuzlamak demişken Aral’dan ricam MK X’i kutulu getirme lütfen. Zaten alamıyoruz senin fiyat politikan yüzünden, bi de Steam’de fiyatlara karışıp orayı da batırıyosun (%75 indirimle 100 TL oyun mu olur kardeşim), yapma, bari buna dokunma. WB Games anlaşma Aral’la, dijital alıyo artık herkes, boşuna zarara girme. Lütfen, rica ediyorum.

    • Shadow in the Dark Cevap ver

     MK X – The Movie 😀 Fatality için hazırlık yapmış oluruz.

     Aral hakkında ise yeni bir rakip gelmeden bu indirimler çok zor.Her is için geçerli bir sistem.Eğer imkan tek bir sirketin elindeyse rakip olmamasindan dolayı karşı tarafa cazip gelmek icin indirim yapmalarına gerek kalmıyor.Benden almazsa diye bir kaygısı yok.

 2. Ahmet ÇALIŞKAN Cevap ver

  x-ray lerdeki ölümcül vuruşlardan sonra karakter yaşaması çok abes

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.