Sizi bilmiyorum, ama 2000’li yılların ciddi bir bölümünde sadece eski LucasArts kurtlarının takdir ettiği oyunlarla debelendikten sonra 2012’de The Walking Dead’i çıkarıp, inanılmaz bir sükseye ulaşan Telltale konusundaki fikrim seri bir şekilde değişiyor gibi hissediyorum. Telltale’in The Walking Dead Season One, The Wolf Among Us ve The Walking Dead Season Two şeklinde vurduğu üçlü krşelerden sonra, Game of Thrones’un oyunu kırdı bu algımı.

Minecraft Story Mode

O oyun hakkında henüz net bir fikre varmış değilim. Bunun için –inşallah- Temmuz ve Eylül’de çıkacak son iki bölümü oynamayı bekliyorum. Ama yine de, ilk bölümünden korkunç bir hayal kırıklığına uğradım, ve benzeri hislerin Tales from the Borderlands’i sevip takip eden kitle tarafından paylaşıldığını görünce de biraz üzüldüm açıkçası. Telltale en sonunda ısırabileceğinden fazla lokmalara mı davranıyordu?

Bana biraz öyle geliyor. An itibariyle hâlâ yeni bölümleri çıkacak olan Game of Thrones ve Tales from the Borderlands’in haricinde, The Walking Dead: Michonne’u duyurdular. Bir noktada The Wolf Among Us ve The Walking Dead için yeni sezonlar gelecek. Bunların yanı sıra Lionsgate ile bir dizi / oyun melezi üzerinde çalışıyorlar ve bir yandan da 2017’de Marvel ile bir oyun çıkartacaklar.

Tüm bunların ortasında da Minecraft: Story Mode duruyor. Telltale’in belki de en garip projelerinden biri. Diğerleri gibi ilk duyduğunuzda “Aa, evet!” diyemiyorsunuz, zira Minecraft’ın ne kadar bir hikayeye ihtiyaç duyduğu sorunsalı var ortada. Dürüst olalım, Minecon’da yayınlanan ilk fragman bunu kırabilmiş değil henüz. Fakat oyunun tarihine dair referansları (ana ekibimizin adı, Order of the Stone, oyunun ilk alt isminden alınma), sağlam kadrosu (Patton Oswalt, Ashley Johnson, Billy West ve diğerleri) ve çok hoş gözüken grafik tarzı büyük artılar oyunun hanesinde. Fakat bunlar Minecraft: Story Mode’u kıymetli kılacak mı, onu sene sonunda göreceğiz. Buyurun.

Yazar

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.