Daha geçtiğimiz gün Call of Duty: Black Ops IIII duyurulmuşken, bu ne heves, hız, azim ve istikrar diye düşünebilirsiniz; ancak burada Call of Duty serisinden bahsettiğimizi kimse unutmasın. Call of Duty serisi seri üretime geçip diğer her şeyi arkasında bırakalı yaklaşık altı yedi oyun oldu. Uzun süredir oyundan çok, ürün yapıyorlar ve bunun son nişanesi olarak da Black Ops IIII’ten tek kişilik senaryo modunun komple kalkacağını duyurdular. Peki ya biz havalı Call of Duty anlarıyla yetişmiş gençler?

İşte iyi haberimiz onlar için. Modern Warfare 4 için internette ciddi duyumlar dolaşmaya başladı. Ve kızıp “AAAA” demeden önce biraz dinlemeniz gerekiyor.

call_of_duty_4_modern_warfare

Neden bir kesimin kızacağını varsayıyorum? Modern Warfare serisi FPS tarihinde hikaye anlatıcılığına dair çığır üstüne çığır açıp hepimizi kendine aşık ettikten sonra, üçüncü oyunuyla zoraki bir ara vermiş; yeri Ghost, Advanced Warfare, WW2 gibi oyunlarla doldurulmaya çalışılmış ama bunlar tutmamıştı. Activision’ın altın yumurtlayan kazı kesme niyeti yoktu aslında, bir MW4 gelmemesinin sebebi Call of Duty’yi Call of Duty yapan geliştirici ekibin dağıtımcı patronlarla anlaşamayıp, MW3’ün geliştirilmesi biteyazarken koparak ayrı firmaya çıkmalarıydı.

Şimdi, Gaming Intel ve Charlie Intel kaynakları 2019’da piyasaya çıkmak üzere hazırlanan bir Modern Warfare 4’ten söz ediyor. Peki bu seriye kimliğini kazandıran adamlar Respawn’da Titanfall yaparlarken bu oyunu neden ciddiye alalım? Çünkü Reddit’ten aslan yürekli Voyddd üşenmeyip LinkedIn’den tek tek bakmış ve fark etmiş ki; pek çok kilit geliştirici Respawn’dan ayrılıp yakın zamanda Infinity Ward’a geri dönmüşler. Bakın şuradan siz de tek tek kontrol edebilirsiniz.

Tümü değil, bir bölümü. En büyükleri değil belki; ama önemli yapboz parçaları. Ve her şeyden önemlisi, gelişleri bile bazı şeylerin değişmeye yüz tuttuğuna delalet. Çünkü bu insanlar Activision’ı “Yaptığınız hak değil” diye bıraktılar, geri döndülerse onlara belirli bir alanın tanınmış olması; ya da çok iyi bir projenin içinde olma şansı verilmiş olması lazım gelir. Biz umuyoruz ki, Modern Warfare 4 bu güzel haberlerin sırtında yükselip bize Captain Price’lı, Soap’lı o muhteşem günleri tekrar hissettirir. Siz ne diyorsunuz?

Yazar

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.