Bakın, kimseyi kandırmıyorum. Aşağıda linkini bıraktığımız videonun alt barındaki küçük YouTube logosunu takip edip videonun ana sayfasına doğru takip edersiniz, fragmanın altında 22 Ağustos 2016 tarihinde yayınlandığını belirten bir ibare göreceksiniz. Yani taze, sıcak bir haber değil bu yazı. Zaten haber değil. Sadece gerçekten bize yeni bir kelime uydurtacak kadar müthiş, mükemmel bir fragmanın iç rahatlığıyla övülüşü. Eğer müsaadeniz varsa, önce fragmanı izleyelim, sonra da hayatımıza devam edelim.

Aldık mı gazı? Aldık mı serinliği? Merak ediyorsanız, fragmana da adını veren şarkı Imagine Dragons‘a ait. Hani şu bir iki sene önce Demons ve Radioactive şarkılarıyla büyük patlayan bombastik rock grubu. Ben şarkılarını takip etmezdim kendilerinin. Friction’ı fragmanı izlediğimden beri zilyarlarca kez dinlediğim için, edip etmemem gerektiğini ciddi anlamda sorguluyorum artık. Çünkü gerçekten günde birle falan başladım şarkıyı dinlemeye, en son YouTube’a neden otomatik loop opsiyonu hâlâ konmadı onu sorguluyordum.

Ama sadece şarkıda değil keramet. Visual Concepts ve 2K Sports gerçekten de şarkıyı mükemmel seçerek başladığı işi, videoyu müthiş montajlayarak bitirmiş. Oyunun tüm özelliklerini saymasına gerek yok esasında videonun. Oynanış detaylarını vermesine de gerek yok. Tek başına, çok bir şey yapmadan, bu şarkı seçimi ve bu montajla çıksa karşımıza da bize NBA 2K17’nin çıkış tarihini takvimlerde işaretlettirirdi.

Ama şu hâliyle, gazımız daha da bir gaz. Oyun 20 Eylül günü PC, PlayStation 3, PlayStation 4, Xbox 360 ve Xbox One için piyasaya sürülecek. Dream Team ve 2016 Rio Olimpiyatlarına katılan Team USA oyuna eklenmiş olacaklar. Hikaye modu da daha bir alengirli olacak. En son Michael B. Jordan‘ın oyunda rol alacağı açıklanmıştı. Onun haricinde de galonla özellik var işte oyunun için de ama, en nihayetinde, “friction” yani, anlatabiliyor muyum? Almayıp ne yapacağız, NBA Live mı oynayacağız?

Yazar

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.