Her ne kadar son yıllarda bir takım mikro-satın alım pratikleriyle sevenlerini çileden çıkartıp; göz bebeği MyCareer modunun serbest düşüşünü önleyemeyip bünyesinden pek çok hayran kaybetse de 2K Sports‘un amiral gemisi serisi NBA 2K yirminci yıl dönümünü kutlamaya hazırlanıyor. İlk oyunu ’99 yılının Kasım ayında Allen Iverson kapağıyla piyasaya sürülen oyun… Bir dakika, ilk oyun ’99’da çıktıysa, 20. yıldönümünün seneye olması gerekmiyor mu? Bu sene on dokuzuncu yılı değil mi? Neden… Aman neyse. Duyuru videosu şöyle.

Bu duyuru videosunun tek bir esprisi var: 20. yıl özel kapağını ve o kapağı süsleyecek oyuncuyu tanıtmak: LeBron James. An itibariyle kariyerinin en etkileyici ve büyüleyici play-off serilerinden birinin ardından sekizinci defa üst üste çıktığı NBA Finallerinde boy göstermekte olan James, kendisiyle birlikte anılmış pek çok söz ve deyişle birlikte bu özel kapağı süsleyecek. Kapağın altında yer alan They Will Know Your Name, yani İsmini Bilecekler ibaresi de özel bir moda işaret ediyor.

Bu 20. yıl özel versiyonu, beraberinde 100,000 VC, 50,000 MyTeam puanı, 20 MyTeam lig paketi, Sapphire LeBron James MyTEAM kartı, 10 MyTeam Heat Check paketi, MyCourt için 5 adet LeBron temalı duvar tasarımı, MyPlayer’ınız için LeBron kıyafetleri ve ayakkabılarının yanı sıra fiziksel bir LeBron posteri, bilekliği ve çıkartmalarıyla gelecek. Tüm bunlar 7 Eylül tarihinde, 99$ fiyatına piyasaya sürülecekler. Bundan dört gün sonra da standart sürüm piyasaya çıkacak.

LeBron NBA 2K19 Poster

Elimizde henüz oynanışa dair hiçbir şey yok. Verilen ıncık cıncığın da parasına değip değmeyeceğini gerçekten bilmiyoruz. O yüzden bu yazıya bir paragraf daha ekleyeceksek bunun en iyi yöntemi, LeBron’a kapakta eşlik eden deyişlere dikkat çekmek. Çünkü gerçekten de dikkat çekici bir seçki yapılmış. Bir bölümü zaten LeBron’un kendi sloganları, örneğin Strive for Greatness, yani Büyüklüğü Amaçla LeBron’u Instagram’dan takip eden herkesin bildiği bir slogandır. Onun altında yazan EQUA LITY, LeBron’un politik mesaj olarak ayakkabılarına bir gün bu kelimeyi yazıp çıkmasına göndermede bulunuyor. Altındaki Man in the Arena, Theodore Roosevelt’in bir konuşmasından; “seni eleştirenleri takma” temalı, LeBron’un da benimsediği bir tabir.

Sağ taraftaki RWTW, roll with the winners“, yani “kazananlarla takıl” anlamına geliyor. Onun üstündeki “#4hm” LeBron’un lise takımındaki üç yakın arkadaşıyla birlikte kendilerine konulan “Four Horseman“, yani “Dört Atlı” lakabının kısaltması. RWTW’nin altında “G.O.A.T.” yani “Greates of All Time – Gelmiş Geçmiş En İyi” yazıyor. Onun altında çocuklarının ismi var. Çocuklarının adının altında ST-V-M yazıyor, bu da lisesi St. Vincent-St.Mary’nin kısaltması. Onun altında da Güç yazıyor işte.

Benim anlayamadığım tek şey, soldaki 8.27 ve 2-5 tabirleri oldu. Onu da yorumlarda sizlere bırakalım, var mı bilen?

 

Yazar

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.