Netflix’e ne demek lazım? Hayatımda gördüğüm en akıllı büyüme yaşayan şirketlerden biriler kendileri. Bunu sadece finanssal bir perspektiften söylemiyorum. Anlatmaya çalıştığım etkileyici büyüme kar marjinleriyle açıklanacak türden bir şey değil. Adamlar postayla DVD gönderen bir şirkettiler, oradan stream edilen içerikte öncü oldular; şimdi de sadece internet üzerinden yayınlanan diziler konusunda yaptıkları devrimin yaktığı alevi söndürmemekle meşguller. Çok kaliteli orijinal dizilerle başladıkları yolda, onları iyice gazlayacak hareketi yapıp, Marvel’ı kendilerine kapattılar. Şimdi de bambaşka dev bir projenin peşindeler.

The Wall Street Journal’ın patlattığı, bizim de SlashFilm’de gördüğümüz habere göre Nintendo ve Netflix kafa kafaya vermişler ve ortaya yeni bir fikirle çıkmışlar. The Legend of Zelda TV dizisi. Öyle animasyon falan değil, çizgi film değil, baya baya canlı dizi yapacaklar. Denilene göre fikri mülkleri konusunda çok korumacı olan Nintendo burada da dizginleri elinde tutuyormuş. Anladığımız kadarıyla Netflix’in belli bir kreatif özgürlüğü olsa da, Nintendo projenin gidişatını beğenmezse fişi çekeceğini peşinen belirtmiş.

Atrwork_Zelda_25_aniversario

Netflix şu an için projeye bir yazar aramakta. Vizyonları ise önceden belli olmuş. Diziyi ailelere uygun bir Game of Thrones olarak tanımlıyorlar. Dürüst olmak gerekirse bir Zelda dizisinden umabileceğimiz en iyi tanım da bu zaten. Hiçbir zaman Zelda dediğimizde aklımıza kompleks karakterler, derin hikaye arkları, vurucu cümleler falan gelmez. Zelda, adından da anlaşılabileceği gibi bir destandır, bir peri masalıdır ve temaları hem yetişkinlere, hem de çocuklara hitap eder.

Buradan eğer sağlam insanlarla iş yapılırsa hakikaten çok harika bir dizi çıkabilir. Üstelik şu sıralarda marka değeri sallantıda olan ve Wii U’nun korkunç satışları sayesinde prestiji zarar görmüş olan Nintendo da bu durumdan faydalanacaktır. Hem bakarsınız, güzel bir iş yapılır da, video oyunlarının filmlerden çok dizilere yatkın olduğuna en sonunda uyanır Hollywood, ne dersiniz? Valla yalan olmasın, biz projeye pek bir heyecanlandık. Sizin fikriniz nedir sevgili geekyaparlar? Yorumlarda belirtiniz!

Yazar

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

1 Yorum

  1. Umarım prenses-kahraman olayınının döngü olduğu değiştirilmez ve masalsı havayı yakalarlar

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.