Nintendo geçtiğimiz sene fiziksel bir basın konferansı düzenlemek yerine, sene boyunca yaptığı Nintendo Direct’lerden birini E3 için özel bir şekilde yapacağını açıklayınca; kimileri “İyi, sıkıcı bir Nintendo konferansı elendi takvimden” diye düşünmüş, kimileri ise Japon devinin önlenemez düşüşünden bir çentik daha olduğunu iddia etmişti. Gerçekten de geçen seneki Direct’ten bozma E3 konferansı kimseye yeterli gelmemiş, Nintendo’nun adı da öyle çok zikredilmemişti.

Ama bu sene Satoru Iwata ve saz arkadaşları muhteşem bir dijital E3 konferansı yapmışlar. Robot Chicken vari bir açılışla Nintendo karşıtlarına taş atan firma, hemen ardından Satoru Iwata ve Reggie Fils-Aime’in Smash Bros kapışmasına geçerek başlıyor. Hakikaten içten ve dürüst bir şekilde söylüyorum, son yıllarda gördüğüm en iyi basın bildirisi / bülteni / videosu / organizasyonu bu olabilir. Zira hem ton olarak çok eğlenceli bir çizgi yakalamışlar; hem de açıklanan oyun sayısı bit bit bilmiyor.

Videoyu aşağıya iliştiriyoruz, fakat küçük bir özet de geçelim. Oyunun içine aktarılabilen oyuncaklar furyasına Amiibo’larla Nintendo da katılıyor. Bunların artı özelliği, Smash Bros’ta kullanıldıklarında sizin karakter verilerinizi saklayabiliyor olmaları. Yani arkadaşınızın evine Zelda Amiibo’nuzla gittiğinizde, güzeller güzeli prensesle biriktirdiğiniz bütün istatistikleri aktarabileceksiniz. Aynı zamanda Smash Bros’ta artık Mii’ler de yer alabilecek.

Konferansın diğer bombaları ise şüphesiz yeni Zelda fragmanı ve yeni Star Fox oyunu. Bunların dışında LEVEL-5’in fantastik hayat simülatörü Fantasy Life, Mario bölümleri yapma oyunu Mario Maker, Nintendo yapımı ve tam Nintendo kalemi bir shooter olan Splatoon, Dynasty Warriors’un Zelda versiyonu Hyrule Warriors, çizgi roman havasına sahip Code Name S.T.E.A.M., Captain Toad, Yoshi, Kirby… Tonlarca yeni oyun var aşağıda. Gerçekten iddialıyız, vaktinizi ayırıp izleyin; videonun sonunda bir Wii U kapmak isteyeceksiniz kendinize. Emin olun…

Biz baya bayıldık videoya. Bir izleyin, ne diyorsunuz, fikriniz nedir söyleyin. Buyurun!

Yazar

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.