Gaming İstanbul’un bizim için en büyük kazancı indie oyunlar standıydı. Orada geçirdiğimiz vakitten aldığımız keyfi, samimiyetle, başka hiçbir şeyden almadık. Çok orijinal fikirler, çok parlak ekipler vardı. Ama bir iki tanesi, net diğer tüm cevherlerden sıyrılıyordu. Onlardan biri de Fabric‘di. Videomuzda zaten hayran ola ola oynamıştık, onu da şuraya koyalım, izleyip görebilirsiniz genel olarak neyin nesiydi diye…

İşte o Fabric, ışığı gördü artık. Oyun Steam’e resmen eklendi, 12 Ağustos‘ta da çıkış yapacak. Yaptıktan sonra yapımcılar hem ücretsiz bölüm eklentileri, hem de VR desteğiyle oyunu geliştirmeye devam edecekler; çünkü öyle pırlanta, öyle güzel insanlar kendileri. Adları da Torreng Labs bu arada, sitelerinin linkleri şurada. Merak ediyorsanız -ki etmelisiniz- oyunlarının Steam sayfasının linki de şurada. Sağ olsunlar bize de kod yolladılar, ancak kafamız kalabalık, deneyip biz de en kısa zamanda bir inceleme patlatacağız. Ama samimiyetle söylüyoruz, GIST’teki kadarı ile bile çıkarttılarsa gözünüz kapalı alın oyunu.

Oyun nedir, ne değildir diyorsanız da, Torreng Labs şöyle pırlanta bir metin hazırlamış. Onu da şöyle ekliyoruz. Alın ha oyunu bak, vallahi iyi ya!

Fabric, bilim kurgu temalı, küplerden oluşan bir evrende geçen bir First Person Puzzle oyunu. Her bölümdeki amacınız çıkışa ulaşmak. İlk bakışta Portal ve Q.U.B.E.u anımsatan Fabric’i bu oyunlardan ayıran en güçlü yönü, kendine özgü bulmaca çözme mekanikleri. Elinizdeki silahı kullanarak Katlama Noktalarına ateş ettiğinizde, evreni o noktalardan katlayarak içinde bulunduğunuz bölümün şeklini değiştirebiliyorsunuz. Bu sayede çıkışa giden yolu kendiniz oluşturuyorsunuz. Katlama gücünüzün yanına yer çekiminin yönünü değiştirme, güç kabloları ile küpleri etkisiz hale getirme ve envanter özellikleri de eklenince ortaya beyninizin sınırlarını zorlayacak bir bulmaca oyunu çıkıyor.

Yazar

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.