Normalde duyuru ile alakalı olmayan oyun fragmanıyla ilgili yayın politikamız şu: çok ilginç veya doyurucu bir bilgi vermedikleri, yeni bir şey sunmadıkları sürece basın bülteni / reklam filmi tadında olanlara pek iş atmıyoruz. Bizim çok ilgimizi çekmiyor, o sebeple ayrı başlık açmayı pek aklımıza getirmiyoruz. Gelin görün ki bugün çıkan 4 oyun fragmanını bir arada toplama fikri bir anda gözümüze pek bir cazip geldi. Ne de olsa dördü de bir şekilde merakla beklediğimiz oyunlar.

Dedik ki toplayalım, arka arkaya listeleyelim, size de sunalım. Buyurun!

 

1. Dragon Age: Inquisition

Dragon Age 3, nam-ı diğer Dragon Age: Inqusition 21 Kasım’da PC, PS3, 360, PS4 ve XBO için piyasaya çıkmış olacak. İlk iki Dragon Age’e bozuk atan çok fazla oyuncu olduğunu biliyoruz, evet, ama biz şahsen Dragon Age 3 için yine de heyecanlanıyoruz. Savaş sistemi ikinci oyundaki gelişmiş versiyona çok yakın. Oyun da muazzam gözüküyor. Umalım da ilk iki oyundaki seyahat problemlerini çözmüş olsunlar.

 

2. Sleeping Dogs: Definitive Edition

Dürüst olmak gerekirse orijinal Sleeping Dogs’u hiç oynamadım. Elimi sürmüşlüğüm yok. O yüzden bu Definitive Edition fragmanını dev bir hevesle açıp izledim. Dürüst olayım, pek etkilenmiş değilim. Final Fantasy XV’in oyun içi görüntülerini gördükten sonra Sleeping Dogs gibi aşağı nesilden devşirilmiş oyunlar bana hiç “next-gen” gelemiyor. Yeni nesilden beklediğim bu değil en azından, öyle diyeyim. Siz ne diyorsunuz?

 

3. Assassin’s Creed: Unity

http://www.youtube.com/watch?v=2_jN6XnUFLs

Yani hakkımda ne düşünürseniz düşünün, bir tarih geek’i olarak Assassin’s Creed serisi her sene beni en heyecanlandıran oyun serilerinden biri olmayı başarıyor bir şekilde. Geçen seneki Black Flag o kadar iyiydi ki, III’ün rezaletine rağmen yine de seriye bir şans daha veresim gelmişti. N’oldu sonunda? Adamlar Unity ile çıktılar karşımıza. Bu fragman her AC oyununda olduğu gibi hikayenin dört bir köşesine dağılmış dönem ünlülerini de gösteriyor. Napoleon, Marquis de Sade, Robespierre… Olacak bizce bu oyun.

 

4. The Evil Within

http://www.youtube.com/watch?v=8BEeTBbJtSI

Yıllardır söyleniyor, korku oyunlarının azalarak bitmesinin en büyük problemi pek çok büyük dağıtımcının oyuncuların çaresiz olduğu işlere şans vermek istememeleri. Evil Within’in yeni fragmanını izlerken de bunu düşünüyordum. Üzerine yüklenen “ana akım korku oyunlarını diriltme” misyonuna rağmen yine ana karakteri beli silahlı, eli kuvvetli bir “yenilmez” gibi gözüküyor. Tam beklediğimiz oyun olmayacak gibi… İyi bir şey mi bu, yoksa kötü bir şey mi, orasına siz karar verin…

Fragmanlarımız bu şekilde. Ne diyorsunuz sevgili geekyaparlar? Fikriniz nedir?

Yazar

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.