Sitemizi takip edenlerinizin bildiği gibi geçtiğimiz günlerde düzenlenen Gamescom açılış gecesinde gösterilen oyunlardan bir demet seçip size sunmuş ve bu listenin devamının da gelebileceğini söylemiştik. Sözümüzü tutuyoruz ve bu sefer de o listede kendine yer bulamamış, dikkat çekici oyunları paylaşıyoruz. Bu oyunların hepsi “yeni duyuru” değil tabii ama tekrardan bahsetmeye değecek kadar şey görmüş olduk bir çoğundan. Gelin hep beraber bakalım.

LEGO STAR WARS: THE SKYWALKER SAGA

Lego oyunları yıllardır hız kesmeden devam ediyor. Bazı insanları çok sıksa da ben bu oyunlara günümüzün “film oyunları” yaklaşımıyla sempati duyuyorum ve sevdiğim eserleri bir de bu formatta tekrar görmek hoşuma gidiyor. Lego Star Wars: The Skywalker Saga, yıllar önce çıkan LEGO Star Wars oyunlarındaki filmleri de tekrar ele alarak bize tam dokuz filmlik bu destanı yeniden sunacak. Onlarca gezegen, karakter ve filmlerden klasikleşmiş bir sürü sahneyi de barındıracak oyun ne yazık ki bu seneyi -önceden beklenenin aksine- pas geçerek, 2022 ilkbaharında bizlerle buluşacak. Heyecanla bekliyorum valla!

NEW WORLD

E-ticaret devi Amazon’un bir türlü dikiş tutturamadığı oyun sektöründeki çabalarının en son meyvesi olacak olan New World, yeni bir fragmanla ve açık beta tarihini de paylaşarak bizlere kendini hatırlattı. Açık dünya bir MMO oyunu olan ve yakın geçmişte RTX 3090 kartlarını ateşe vermesi gibi olumsuz haberlerle gündeme gelen oyunu merak ediyorsanız, 9 Eylül tarihini beklemeniz gerekiyor. Online oyunlardan, hele MMOlardan hiç hazzetmeyen bir oyuncu olarak yine de bir kontrol ederim açık betayı, yani galiba.

CALL OF DUTY: VANGUARD

Evet, Call of Duty oyunu dikkatimi çekti. Sebebi ise oynanışa eklenen tırmanma mekanikleri, ufak mekanlarda farklı yolları deneyebilme gibi unsurlar ve tabii oynanış videosunun sonlarına doğru gerçekleşen harika sinematik sahneler! İkinci dünya savaşındaki dört farklı askerin hikayesine tanık olacağımız ve bu askerlerden biri olan Polina karakterini sevgili Laura Bailey’nin canlandıracağı Call of Duty: Vanguard, bu yılın Kasım ayında sevenlerini bekliyor olacak.

MIDNIGHT FIGHT EXPRESS

Indie oyunlara olan sevgimizi defalarca dile getirdik bu sitede, şimdi bahsedeceğimiz oyun da yine bu sevgiyi kabartan yapımlardan biri olacak gibi görünüyor. Midnight Fight Express’in bizden istediği şey basit: Önüne çıkan herkesi tabancayla, pompalı tüfekle, bıçakla ya da basitçe yumruklarınla etkisiz hale getir; bunu yaparken de dikkat çekici bir sanat tasarımının ve zevkli oynanış mekaniklerinin tadını çıkar. Bir de biraz üzerine düşülmüş bir hikayesi olursa yine çok güzel bir indie bizi bekliyor demektir. 2022’nin yaz aylarında oynayabileceğimiz oyunun güzel yanlarından birisi de çıktığı gibi Gamepass’e gelecek olması.

DOKEV

Sıra geldi gecenin yıldızına! Açılış gecesindeki sunum sırasında adeta nereden çıktığını kimsenin anlayamadığı ama fragmanın absürtlüğüyle, oynanıştaki çeşitlilikle ve tabii ki muhteşem grafikleriyle herkesi dumur eden Dokev, Black Desert adlı MMO oyununu yapan şirketten gelecek olan yeni bir açık dünya aksiyon macera oyunu. Öncesinde MMO olması planlanıyormuş fakat sonra vazgeçip türünü değiştirmişler çok da iyi etmişler. Hâlâ online ağırlıklı olacağını tahmin ettiğim Dokev’in güzel yanı ise bedava olacak olması, yani oyun bizden abartı derecede grind yapmak ya da para harcamak arasında bir seçim yapmamızı isteyen kadar gördüklerimizin tadını çıkartabileceğiz. Tabii bunu ne zaman yapabileceğimiz henüz net değil, 2023’ten önce zor gözüküyor.

BONUS: HORIZON: FORBIDDEN WEST

Merakla beklenen Horizon’ın devam oyunundan ne yazık ki yeni bir şeyler göremedik fakat yine de Gamescon’dan gelen yeni bilgileri bonus olarak eklemek istedim. Bunlardan ilki, oyunun daha önce de söylentilerde konuşulduğu gibi önümüzdeki yılın şubat ayına ertelendiği. Tam tarihimiz ise 18 Şubat 2022. Bir diğer ve bizi çok daha fazla ilgilendiren haber ise ilk oyununun aksine bu sefer Türkçe altyazı desteği ile gelecek olması! İlkinde olmamasının ayıbı neyse ki tekrar yaşanmayacak ve Türk oyuncular oyunu kendi dillerinde anlayarak oynayabilecek.

Doğrusunu söylemek gerekirse, Gamescom geceleri beklediğimden çok daha dolu geçti. Sunumu düzenleyen Geoff Keighley genelde bu tür geceleri hep abartarak beklenti oluşturur ve sonra insanı sinir edecek derecede sıkıcı şeyler gösterirdi. Ne diyelim, inşallah sene sonundaki Game Awards de benzer olur ve insanda kendini bıçaklama hissiyatı uyandırmaz! Aşağıdaki yorum kısmında sizin geceden dikkatinizi çeken oyunları belirtmeyi ve gelecek olan 2022 yılında bu kadar çok oyuna nasıl para bulabileceğimizi cevaplamayı unutmayın; sadece legal yöntemler lütfen.

Yazar

Hikâye odaklı oyunlar oynarım, film/dizi izlerim, arada sırada da çizgi roman okurum. Bunlarla meşgul değilsem de muhtemelen uyuyor olurum. "Benim düşünceme göre endişelenenler iki kez acı çeker."

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.