Atlus’un efsanevi Persona serisinin 5.oyunu, uzun zamandır JRPG oyuncularının “ölmeden önce oynanacak oyunlar” listesinde bir numaradaydı. 2010 Yılından beri yapım aşamasında olan oyun, Persona 3 ile başlayan ve çığ gibi büyüyen Persona trendinin en son halkası olarak görücüye çıkacak ve aynı zamanda PlayStation 3 için çıkan ilk Persona oyunu olma şerefine erişecek. Bu size ilginç gelebilir ama Persona’yı bu kadar popüler hale getiren Persona 3 ve Persona 4, PlayStation 2’ye çıkmış oyunlardı, hatta Persona 4 PlayStation 2’ye çıkan belki de son büyük oyun sıfatını taşıyordu.

Persona 5 PlayStation 4’e de çıkacak çıkmasına ama buna rağmen Catherine’den sonraki ilk HD Atlus oyunu olma apoletini de taşıyacak. Görsel kodu, müzikleri, sanat yönetimi, karakterleri ve mekanikleriyle her zaman rol yapma oyunlarını bambaşka bir açıdan görmemize sebep olan Persona serisinin 5.oyununun rengi ise “kırmızı”. Persona 3 ve Persona 4’ü oynayanlar bu oyunların renklerinin sırasıyla mavi ve sarı olduğunu hatırlayacaklardır. Persona 5 ise kırmızı tema rengi ile çok daha ciddi bir hikaye sunacak gibi görünüyor.

maxresdefault

Yönetmen Katsura Hashino, Persona 5’in ana temasının “özgürlük” ve “özgürlüğü elde etmek için yapılanlar” olduğunu zaten söylemişti. Fragmanda da bu temanın “maskeler” üzerinden işlendiğini görüyoruz. Persona 3’te temanın üzerinden işlendiği nesneler “Evoker” adı verilen silahlardı, Persona 4’te ise gözlüklerdi, bunda da olayımız maskeler olacak galiba. Ben çok uzatmadan sizleri bu muhteşem fragmanla baş başa bırakıyorum.

(Ayrıca orada Catherine’in ana karakterini mi gördük ne?)

https://www.youtube.com/watch?v=kotF62s1NBA

 

Yazar

14 Yaşından beri oyunlarla ilgili yazıyor, Trgamer, Oyungezer, Merlin'in Kazanı ve daha pek çok platformda yazdı. Arada dizi yazar, şu anda bir kitap yazıyor, insanlık onurunun depresif müziği yeneceği günü bekliyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.