BIG HUGE GAMES! Hatırlar mısınız? Age of Empires, Alpha Centauri ve Civilization gibi oyunların altında imzası olan bir ekipce kurulmuş, Rise of Nations isimli, 2003 – 2006 yılları arasında (Türkiye’de değilse bile) çok tutmuş, yılın strateji oyunu ödüllerini kaldırmış bir oyun stüdyosuydu.

http://www.youtube.com/watch?v=NRNbMv5RRMM

Sonra ne oldu? Karışık. THQ aldı, sattı, Studio38 aldı, Kingdoms of Amalur adında, MMORPG gibi ama niyeyse single-player bir oyun çıkarttılar, öyle bir battılar ki, geriye sadece Mass Effect 3 için fazladan çıkarttıkları zırh modları kaldı…

Şimdi, stüdyonun arkasındaki iki cankuş, Tim Train ve Brian Reynolds stüdyolarının isim haklarını geri almışlar ve tekrar strateji oyunu üretmeye geri dönüyorlarmış!

http://www.youtube.com/watch?v=Cq_rDUGAXjI

Siz de bizim gibi eski moda RTS oyunlarını seviyorsanız inceden bir sevinmiş olabilirsiniz. Sevinmeyin. Üzülün. Üzüntünüzün kaynağını Reynold’un şu cümlelerinde bulun:

“Abi sonra baktım teyzem bile açmış aypedinde strateji oyunu oynuyor iyi mi? Tabi o vakit anladık ki Zynga çok büyük iş yapmış!”

Aferim Reynolds, aferim! Sen de evine ekmek götüreceksin tabii, teyzen, teyzeler, teyzelerimiz dururken bizim gibi göğsü kıllı, Kickstarter’lara 50 dolar fırlatan, Bryan Fargo’ları sokaktan kurtarıp eve sokan fanboylar dururken, elbette tarlacı teyzelere oyun tasarlayacaksın… Sağol!

Bir de utanmadan açıklamışlar “Kısa vadede konsol ya da PC için oyun yapmayı düşünmüyoruz” diyerekten.

Öyle mi? O zaman:

domination_02

domination_01

1 Yorum

  1. Rise of nations’un haklarını microsoft games almamışmıydı.Hatta geçtiğimiz aylarda iyileştirilmiş grafikleri ile tekrar piyasaya sürmüşleridİ.Bence microsofttan yeni bir rise of nations bekleyebiliriz.Hala çok severek oynadığım bir oyun ve oynamaya başladığımda zamanının nasıl geçtiğini anlamıyorum.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.