2015 yılında PC ve PlayStation 4‘e çıktıktan sonra kısa sürede hem keyfekeder oyuncuların, hem de e-spor camiasının gülü hâline gelen Rocket League gerçek hayata geliyor arkadaşlar. Evet. Yanlış ya da abartılı bir tabir kullanmıyoruz. Kıçına roket takılmış fütüristik arabalarla sıçrayıp kocaman toplara kafa atmak suretiyle futbol oynadığımız Rocket League baya oksijenini soluduğumuz dünyaya geliyor. Hem de kadim marka Hot Wheels desteğiyle.

Bağımsız oyun firması Psyonix‘in geliştirdiği Rocket League daha önceden efsanevi oyuncak araba üreticisi Hot Wheels ile küçük bir flört gerçekleştirmiş ve Hot Wheels’ın ikonik arabalarını oyuna dahil etmişti. Belli ki bu, daha uzun ve ciddi bir arkadaşlığın başlangıcıymış. Hot Wheels bugün, sene bitmeden arkadaşlarınızla gerçek hayatta oynayabileceğiniz bir Rocket League sürümünün çıkacağını duyurdu. Aşağıya şu şekil resmini koyuyoruz, eminiz bakınca sizin de canınız çekecek.

Rocket LEague Real Life

Nasıl, ağız sulandırıyor değil mi? Muhtemelen konsepti çok basit olduğundan. Bir adet matımız var, açıp serince tanıdık Rocket League haritası oluyor. İki tane araba var, bunlar Bluetooth üzerinden dilediğiniz akıllı cihaza bağlanıp kontrol ediliyor. Bir büyük top, bir de LCD skorbord var. Topun içinde kaleyi geçtiğinde hemen skor yazmasını sağlayacak kızılötesi iletişim gereçleri var. Zaten başka bir şeye de ihtiyaç yok. Sonrası bir arkadaş bulup yüz yüze, göz göze oynamaktan ibaret. Aynı Rocket League gibi, insana “Bu nasıl başka kimsenin aklına gelmedi ya?” dedirtecek kadar basit; tam olarak bunu dedirttirdiği için de başarılı bir fikir.

Fiyatı ne olur, Türkiye’ye nasıl gelir, gelmezse nasıl ediniriz; bunlar cevabını bilmediğimiz sorular. Ancak konsept Rocket League oyununa değmeden de varolabildiği için bizce Hot Wheels bunu 2019’un yılbaşı hediyesi olarak satabileceği her yerde satmak isteyecektir. Türkiye de satabileceği bir ülke gibi geliyor bize. Sanki bir defa alınınca da sonsuza kadar oynanır, Hot Wheels yeni araba çıakrttıkça da ömrü uzar gibi hissediyoruz. Siz ne diyorsunuz?

Yazar

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.