E3 geldi, geçti; ve sonucunda topluca fark edildi ki artık mevcut konsol neslinin son düzlüğünde olduğumuz için yeni ve sürpriz oyun duyuruları bu sene sayıca az kalmışlardı. Çoğunlukla daha önceden varlığını bildiğimiz oyunlarla, varlığını şiddetle tahmin ettiğimiz oyunlar arasında bir yerde durdu karşımıza çıkan hemen hemen her şey. İstisnalar vardı. Aklımızı başımızdan alan bir duyuru olmadı. Özellikle de bir konuda, hayaller yere fena çakıldı.

Rocksteady yapımı bir Superman oyunu.

Batman: Arkham serisi ile birlikte tartışmasız en iyi süper kahraman oyun serisine imza atmış olan Rocksteady’nin yeni bir Superman oyunu üzerinde çalıştığı, bu oyunu da E3’te tanıtacağı bir süredir söylenen; E3’e yaklaştığımız günlerde de şiddetlenen bir dedikoduydu. Bütün E3 bir yerden Clark Kent çıkar, akrobatik yumruk atar, sonra da göklere fırlar da gönlümüzü kapar diye bekledik. Olmadı. Rocksteady bugün, konuya dair bir açıklama yayınladı.

07 Arkham Knight

Bazılarınızın bu sene E3’te olmadığımız için hayal kırıklığına uğradığını biliyoruz. Tüm ekip yorumlarınızı okuyor ve Rocksteady olarak hepimiz bir sonraki projemize dair duyduğunuz tutku bizim için gerçekten çok anlamlı. Bunların sizin için ne anlam ifade ettiğini bilmek bize gurur duyacağınız bir oyun yaratmak için gerekli ilham ve enerji vermeye devam ediyor. Hazır olur olmaz sizinle paylaşacağız.”

Sizi bilmiyorum, ama ben bu beyanı direkt olarak Rocksteady-Superman oyununun teyiti olarak alıyorum. Özellikle de “tüm yorumlarınızı okuyoruz, bir sonraki projemize coşkunuzu seviyoruz” kısmı. Çünkü internetteki yorumlar ve internetteki coşku muğlak bir “sıradaki Rocksteady oyunu” coşkusu değil. Baya insanlar Arkham’ı yapan, Superman’i de yapacak diye coşuyorlar. O yüzden iç hissiyatım sene bitmeden bir tanıtım görürüz diyor. Belki The Game Awards. Kim bilir?

Yazar

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.