Chris Sawyer’ın tek başına yarattığı RollerCoaster Tycoon serisinin haklarının üzerine yıllardır fütursuzca yatan Atari, en sonunda bir şeyler yapmayı akıl edebildi; ama dürüst olalım, bunu yapacaklarına hiçbir şey yapmasalar daha iyiydi. Gelmiş geçmiş en eğlenceli Tycoon oyunlarından biri olan RollerCoaster Tycoon serisinin dördüncü oyunu RollerCoaster Tycoon 4, sadece mobil platformlar için piyasaya çıkacak ve öyle gözüküyor ki, canımızdan bezdiren “Arkadaşından malzeme al, bir şey kurmak için coin harca” mantığını sonuna kadar benimseyecek. İnanmıyor musunuz? İşte tanıtım videosu:

Her zaman olduğu gibi yine basın bültenini çevirerek paylaşıyoruz, ama evveliyatında söylememiz gerekenler var. Bir: Oyun şimdilik sadece iOS’a çıkıyor, yani Android veya Windows Phone sürümlerinden ses yok. İki: RollerCoaster Tycoon 4’ün görselleri orijinal RCT tarzının Candy Crush sosuna bandırılmış hâline benziyor ve Üç: Bu oyun iğrenç Free-to-Play mekaniklerini kullanacaksa isyan bayrağını hazır ettik, Atari ofisinde cıngar çıkarmaya hazırız. Buyurun basın bülteni:

RollerCoaster Tycoon 4 Mobile 2

Atari bugün RollerCoaster serisinin bir sonraki adımının mobil cihazlara geleceğini duyurdu. Çok sevilen RollerCoaster Tycoon serisini baz alan RollerCoaster Tycoon 4 Mobile çok yakında iPhone, iPad ve iPod Touch’ınıza gelecek. 

Hayal edebileceğiniz en havalı lunaparkı yaratıp paylaşın ve ziyaretçilerinizi heyecanlı tutmak için inanılmaz roller coaster’lar tasarlayın. En iyi parkı inşa edin, yeni materyaller açın ve arkadaşlarınızla roller coaster şematikleri paylaşın. Hepsi en iyi RollerCoaster Tycoon’u olmak için! 

Bu beyandaki “yeni materyaller açın” kısmı bizi işkillendiriyor. Neyse, ön yargılarımızı bir kenara koyalım, belki hiç de öyle çıkmaz, telefonlarımızda keyif ala ala oynarız. Öhöm. Oyunun henüz bir çıkış tarihi yok, fakat bizim tahminimizi soracak olursanız muhtemelen Nisan olmadan çıkışını görürüz. Android sahipleri de üzülmesin, çok yüksek ihtimalle birkaç hafta sonra RollerCoaster Tycoon 4 Mobile Google’ın platformuna da uğrayacaktır.

Yazar

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.