Valla son zamanlarda garip şeyler oluyor video oyun dünyasında. Eski oyunlara her zaman bir rağbet olurdu, ama son zamanlarda bu rağbetin şekli, şemali değişti. Önce Baldur’s Gate Enhanced Edition’lar çıktı, onun sayesinde BG serisi bir şenlendi, üzerine yeni BG oyunları hakkında konuşmalar yapılmaya başlandı. Sonra Age of Empires II ve Mythology’nin HD sürümleri çıktı, onlara yamalar yayınlandı. Geçenlerde de Knights of the Old Republic II’ye on yıl sonra yeni bir yama yapıldı ve şimdi de buradayız.

aotd_hd_logo

Age of Mythology’ye ek paket geliyor. Evet, orijinal oyunun çıkışından tam on üç sene sonra, Age of Mythology: Extended Edition’ı yapan Forgotten Empires ve Skybox Labs ekibi, serinin haklarını elinde bulunduran Microsoft Studios’un müsaadesini de alarak piyasaya yeni bir ek paket sürecek. Ek paketimizin ismi Age of Mythology: Tale of the Dragon olacak ve adından da anlayabileceğiniz üzere, halihazırda bünyesinde Yunan, Viking ve Mısır mitolojilerini barındıran oyuna Uzakdoğu mitolojisini ekleyecek.

Oyun hakkında bunun haricinde pek fazla bir detay yok. Oyunu yapan ekipler, aynı zamanda Age of Empires II HD, onun ek paketi The Forgotten ve Age of Mythology: Extended Edition’ı piyasaya süren kadro. Bu ek paketi Age of Empires II’nin yeni eklentisi The African Kingdoms ile birlikte geliştiriyorlar. Oyunu da 2 Ekim’de, daha sonra açıklanacak bir tarihte Twitch üzerinden canlı gösterip dünya gözüyle tanıtacaklar.

Age of Mythology Tale of the Dragon

Biz de burada dumurlardan dumur beğenmekteyiz hâliyle. Açıkçası Age of Empires II: The Forgotten’ın çıkışından sonra Mythology için de bir ek paket yapılmasında değiliz pek, o zaten beklediğimiz bir hamleydi; iyi oldu, çok da güzel oldu. Bizi samimiyetle dumur eden şey, 12 yıllık bir oyunun ek paketi haklı gösterecek kadar yüksek talebe hedef olmasına rağmen, o oyunun haklarını elinde bulunduran firmanın hâlâ kılını kıpırdartıp yeni bir oyun için masaya oturmamış olması. Yani adam tutmuş 12 yıllık oyuna ek paket yapıyor, sen bir Age of Mythology II çıkartmıyorsun be Microsoft? Daha nasıl bir işaret bekliyorsun yahu?

Yazar

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.