Ya allasen, hava çok sıcak değil mi? Bizce böyle. Yerimizden kıpırdayasımız gelmiyor yeminle. Özellikle öğlen saatlerinde, hele de dışarıdaysak sıcak hava tokat gibi basıyor üstümüze. Tabii Türkiye’nin görece serin yerlerinin de, sıcağın anlattığımızdan da dayanılmaz olduğu yerlerinin de olduğunu biliyoruz. Ama biz yine de önerimizi yapmadan edemeyeceğiz: Eğer kendinizi sıcak kumların üzerindeymiş gibi hissediyorsanız ve şöyle boylamasına atlayacağınız soğuk su yoksa yakınlarınızda şu aşağıdaki 13 oyunu oynayıp, biraz kendinize gelebilirsiniz. Zira sizin için özel olarak oyun arşivlerimizi karıştırıp, neredeyse tamamen denizde geçen 13 oyunu bulduk, serinletirler diye umduk.

Buyurun efendim!

 

1. Aquaria

Aquaria

2007 senesi için harika görselleri vardı, şimdi gözünüze nasıl gelir bilemem. Fakat neredeyse tamamen suyun altında geçen oyunun, rahatlatıcı bir etkisi olduğu muhakkak. Üzerinize basan afakanları huzurlu atmosferi ve rahat oynanışıyla alacaktır.

 

2. Assassin’s Creed IV: Black Flag

Black Flag

Tam seriden ümidimizi kesmeye hazırlanırken bir anda çıktı karşımıza Black Flag. İnanın Assassin’s Creed III’ten sonra seriyi silmeye hazırdık. Gelin görün ki Black Flag’in insanı gerçekten denizde korsan gibi hissettirdiği gerçeği, bize tekrar Assassin’s Creed sevdirdi.

 

3. Endless Ocean 2: Adventures of the Deep

Endless Ocean 2

Wii’si olanlar vakti zamanında bu oyuna biraz yukarıdan baktılar. Zannediyorum ki algı oyunun ekran koruyucu gibi bir şey olduğu yönündeydi; fakat Endless Ocean daha önce de su altı oyunları yapmış olan Arika’nın tutku projesiydi, görece ilginç bir konusu, Wii’ye göre baya iyi de grafikleri vardı. Bir yerde bulunup, denenmeli.

 

4. Kelly Slater’s Pro Surfer

Kelly Slater's Pro Surfer

Tony Hawk’s Pro Skater çok tutunca Activision bir hevesle benzer ekstrem sporlarda da ünlü isimlerle anlaşmayı denedi. Yanılmıyorsam bir Mat Hoffman ile başladıkları Pro BMX serisi vardı, bir de bu. Eğer vakti zamanında THPS serisini sevdiyseniz, bunu da seveceğiniz garanti.

 

5. Rapala Pro Bass Fishing

Rapala Pro Bass Fishing

Balık tutmaktan pek anlamıyoruz, ama denizde geçen oyun listesi yapmaya karar verdikten sonra bir balıkçılık oyunu koymazsak ayıp ederiz diye düşündük. Araştırdık, 10 balıkçılık sitesinden 9’u (evet var böyle şeyler) Rapala Pro Bass Fishing’i öneriyor. Biz de onlara güveniyoruz.

 

6. Sea Dogs

Sea Dogs

Bu oyunun ikincisi Disney’nin dahiyane bir pazarlama kampanyası sonucu Pirates of the Caribbean adını almıştı. O da güzeldi ama, Sea Dogs’un gönlümüzdeki yeri ayrıdır. Rus oyunlarının yavaş yavaş her köşe başından çıkmaya başladığı zamanların öncülerindendi.

 

7. Sid Meier’s Pirates!

Sid Meier's Pirates

İddialıyız, Sid Meier’s Pirates! gelmiş geçmiş en iyi oyunlardan biri olabilir. Amiga versiyonuna yetişemedik, ama 2004’te çıkan yeniden yapımı gerçekten de ustalık işiydi. Ne grafikleri ne de oynanışları yaşlanmadı, zira hâlâ onun yaptıklarını yapabilen yok ve okyanus hâlâ çok güzel gözüküyor.

1 2
Yazar

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.