Artık PS4 ve XBO’nun paylaştıkları nesle yeni nesil demenin bir anlamı kalmadı. Artık baya baya mevcut nesil konumundalar kendileri. Çıkışlarının üzerinden neredeyse bir buçuk sene kadar geçti; iki konsol da ülkemizde resmi olarak bulunuyorlar ve her şeyden önemlisi; ikisi de ciddi anlamda kayda değer bir oyun kütüphanesi biriktirmeyi başardılar. Şimdilik bunların çoğunu multiplatform oyunlar oluşturuyor. Grafik olarak bu nesil PC’ye kıyasla dev bir atılım yapmadığından, PC’cileri caydıracak bir yanları da yok. Ama kendilerine münhasır bazı oyunları var ki, diğer platformlarda bulamadığınız bir tat, bir doku öneriyorlar.

Hazır PS4’ün ülkemizdeki varlığının birinci yıldönümünü aştık, önümüz biraz daha ferah; şu yeni nesil neymiş bir sıralayalım dedik. Bizce şu an sizin için tek başına PS4 alma sebebi olabilecek 6 oyun var. Onları listeledik, buyurun!

 

Bloodborne

Bloodborne

Öncelikle listeye en yeni olanla başlayalım, Bloodborne. Sony ile çok gönülden bir ilişkiye sahip olan From Software’in geliştirdiği Bloodborne, özünde Dark Souls serisinin ruhani takipçisi. Hatta o kadar ki, hayranları tarafından dördüncü Souls oyunu olarak kabul ediliyor. Buna kimsenin bir itirazı yok. Zira çıktığı günden bugüne kadar hâlâ hiç yılmadan Dark Souls ve Dark Souls 2 oynayanlar var. Onlar için yeni, yüksek grafikli, seksi bir Souls oyunu demek, baya baya evi ipoteklettirip eşe dosta koliyle PS4 almayı meşru kılacak bir hareket.

 

DC Universe Online

DC Universe Online

Siz harlanmadan biz söyleyelim; evet, DC Universe Online’ın PS4’e özel olmadığının farkındayız. Oyun PS3’ün haricinde mis gibi PC’lerimizde de mevcut. Ama inanın bize, bu oyun gerçekten bir PS4 alma sebebi oluşturuyor tek başına. Piyasadaki en iyi süper kahraman MMO’su olması, PS4’e gelince grafikleri de bir elden geçince iyiden iyiye pekişmiş. Üstelik DualShock 4 ile oynaması da sabah kahvaltısının yanına gelen sımsıcak lezzetli bir çay gibi. İnsanın içini ısıtıyor, keyif veriyor. Sizi temin ediyoruz, süper HD grafiklerle, DS4 desteğiyle kanepenizde MMO oynamanın tadına doyamıyorsunuz bu oyunu oynarken.

 

DriveClub

Driveclub

DriveClub’ın geciktirilmesinin ışığında, “bu hayra alamet olamaz” demiştik açıkçası; ama oyun beklediğimizin aksine ertelemesinden zayıf değil, baya güçlü çıkarak karşıladı bizi. Çok açık konuşayım, multiplayer oyunlardan tenzih eden, oyunları tek başına oynamayı tercih edenlerdenseniz, DriveClub sizi hiç ihya etmeyecek. Onun kanının asıl gürül gürül aktığı yer multplayer. Arkadaşlarınızla kurduğunuz ekipler size öyle bir aidiyet hissi veriyor, oyunu öyle renklendiriyor ki anlatmak mümkün değil. Ah bir de o yapay zekayı düzeltseler!

1 2
Yazar

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

5 Yorum

  1. Bu arada belirtmek gerekir ki, SOE satıldığı için büyük ihtimalle DC Universe Online XBOX’a da gelecektir.

  2. Onur Ayanoğlu Cevap ver

    PS 4 almak için illa exclusive oyun değil aynı zamanda tüm diğer oyunlardada daha iyi çözünürlük ve daha iyi fps hızı demek bu manada geçtiğimiz nesilde X360 a karşı zorlanan Sony tahtını adeta söke söke aldı ve sonraki nesile kadarda geçilmeyeceği garanti gibi..

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.