Şimdi şurada anlaşalım, birinci jenerasyon Pokémonlardan sonrası çöp değil. Zaten geçen bir video yapıp onu ispat etmeye çalıştık kendimizce. Şimdilerde Pokémon GO sağ olsun keyifle tekrar tanışıyoruz ilk jenerasyonla, ama sonrakilerde de çok parlak ve karizmatik karakterler var. Yalnız… evet, Game Freak’in gittikçe hayal gücünü yitirdiği ve ilham kaynağı bulmakta zorlandığı da bir gerçek. Müsaadeniz varsa, bizce en saçma sapan esin kaynaklarına sahip Pokémonları tanıştırmak isteriz. Buyurun.

 

Lunatone & Solrock

01 Lunatone Solrock

Neyden Esinlenmiş: Ay & Güneş

Bu güzide Pokémonlarımızın ikisi de yarı Kaya, yarı Psişik tipte Pokémonlar. İkisi de üçüncü nesil Pokémonlar. Burada Game Freak’in neye niyet ettiğini görmek çok mümkün. Ay ve Güneş’in, özünde birer kaya parçası olarak insan zihni üzerinde etkileri olan şeyler olmasına atıfta bulunulmuş. Yani, tamam da… Ay ve Güneş ya. İkisi de laps diye kaya bu arada yani. Yontmuş çıkarmışlar. Yine görece listemizin az saçmalarından.

Chimecho

02 Chimecho

Neyden Esinlenmiş: Rüzgar Çanı

Bunun bir alt türünü de kendisi gibi rüzgar çanı, adı da Chingling zaten. Baya rüzgar, rüzgar çanına isabet ettiğinde çıkan ses. Hani kapıya asılır falan ya böyle yazlık yerlerde? Girip çıkınca “çinçin” eder? Bu Pokémonumuz o işte.

Luvdisc

03 Luvdisc

Neyden Esinlenmiş: Kalp

Baya kalp şekli. Oyun içinde bakarsanız hikayesi var işte, denizde yüzermiş, romantik aşıklar ona bu ismi koymuş falan. Halbuki ne alakası var, baya “kalp şeklinde disk yaptık, adını Luvdisc koyduk” yani. Dikkat edin, hâlâ üçüncü jenerasyondayız. Daha henüz tam rezillikler gelmedi.

Drifloon

maxresdefault

Neyden Esinlenmiş: Balon

İlk jenerasyon Pokémonlar ekseriyetle gerçek hayvanlardan, onlar yetmezse de mitolojik yaratıklar ya da soyu tükenmiş canlılardan esinlenmişti. Charizard ejderhaydı, Pikachu fareydi, Aerodactyl pterodaktildi. Sonra dördüncü nesille birlikte Game Freak’te “etrafta gördüğümüz objeleri Pokémonlaştıralım” huyu başladı. Bu da balon. Bebelere balon.

Vanillite

04 Vanillite

Neyden Esinlenmiş: Dondurma

Yok yani, baya dondurma. Şakası falan yok. Bildiğiniz dondurma. Buz türünde zaten. Bu ilk hâli. Gelişince iki top oluyor. Hâlâ şaka yapmıyoruz. Yalnız sakin olun, nefesinizi tutun, henüz gerçekten saçma şeylerden esinlenmiş Pokémonlara gelmedik. Gelişince iki top olan dondurma Pokémon yine iyi kalacak az sonra geleceklerin yanında.

1 2
Yazar

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.