Video oyun dünyasının en büyük hype toplantısı E3‘e sayılı günler kaldıkça, internetin gizli saklı köşelerinde dolanan dedikoduların sayısı ve şiddeti de artıyor tabi olarak. Bu dedikoduların en sonuncusu, Elder Scrolls serisini hayatımıza kazandırdıktan sonra Fallout oyunlarını da üzerine alarak açık dünya RYO konusunda bir mühür stüdyo olagelmiş Bethesda ile ilgili.

İlk dedikodu, Bethesda’nın E3’te Starfield isimli yeni bir oyun duyuracağı yönünde. Gelen malumatlara göre Starfield 2017 yılında çıkacak, birinci kişi perspektifinden oynanan bilim kurgu soslu bir açık dünya RYO olacak ve her şeyden önemlisi Fallout evreninde geçecek. Yalnız burada bir püf noktası var. Fallout’un bugüne kadar çıkan tüm oyunları dünyada geçiyordu. Starfield ise başka bir gezegende ve uzak gelecekte geçecek. “E Fallout ile alakası?” derseniz, biz de bilmiyoruz, fakat Bethesda’nın niyetinin bir yerden bunu Elder Scrolls evrenine bağlamak olduğunu biliyoruz.

Telltale Game of Thrones Cersei

Aynı şekilde bir büyük dedikodu da Elder Scrolls serisiyle alakalı. Hatta belki de iki büyük dedikodu demeliydik. Öncelikle, çok kişinin Akavir diyarında geçeceğini düşündüğü Elder Scrolls 6 için çıkış tarihi olarak 2023 deniyor. Bu çok, çok uzak bir tarih, ancak Elder Scrolls 6’nın diğer tüm Bethesda oyunlarından birkaç kat büyük olacağını duyunca insanın içi yumuşuyor. Hem onun peşinden, bir süre sonra gelecek Elder Scrolls 7‘nin tüm Tamriel’i ele alacağını duyuyoruz. Yani ES6, gönlümüzü büyük final öncesi sıcak tutma vasfıyla da gelebilir.

Yalnız en bomba dedikodu, Bethesda’nın George R. R. Martin ve HBO ile dizilerden baz alınacak bir Game of Thrones oyunu yapmak üzere el sıkıştığı yönünde. Bu çok ümit dolu bir düşünce tarzı olduğu için, gerçek çıkmaz da sadece bir 4chan kullanıcısının ıslak rüyası kalırsa şaşırmayız. Ancak bir yandan, biz HBO olsak oyunu yapma teklifini Bethesda’ya götürür, Bethesda olsak HBO böyle bir teklif getirse kabul ederdik. O yüzden de kesin konuşamıyoruz.

Velhasıl ak koyun ve kara koyun Bethesda’nın E3 konferansında belli olacak. Şimdilik tüm bu dedikoduların gerçek çıkma ihtimalini %15-20 olarak alın. Bir de hayal edin. Skyrim’in yapımcısından bir Game of Thrones oyunu, nasıl olurdu?

Yazar

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.