Sons of Anarchy‘nin yaratıcısı, Katey Sagal’ın on senelik kocası, motorsiklet hastası adam Kurt Sutter Twitter’da “Şu an bunları yazarken sertim” diye açıklama yapıyorsa, insan sebebine büyük bir ehemmiyet yüklüyor değil mi? Haliyle.

Sons of Anarchy yedinci ve son sezonuna (ve belki 60’larda geçen bir prequel diziye) doğru yürürken, bir yandan oyun uyarlaması da tam gaz devam ediyormuş. Geçtiğimiz senelerde projenin “ölü” olduğunu açıklayan Sutter, bu sefer Twitter’dan durumun böyle olmadığı güncellemesini geçti.

Sons of Anarchy Season 4 Banner

Şimdiye kadar bildiklerimiz: Sons of Anarchy oyunu, diziye yaraşır bir şekilde öyle alelade bir tarayıcı oyunu değil, tam teşekküllü bir konsol oyunu olacak. Birinci kişi perspektifinden oynanacak, tür olarak da serüven belirlenmiş. Geri kalan bilgileri için de direk Sutter’a bağlanıyoruz: “Oyunların bir sonraki evrimi olacak. Şu an bunları yazarken sertim“.

Herhalde yıllardır gördüğüm en acayip oyun tanıtımı budur. Hiçbir yapımcıyı oyununu kendisini cinsel olarak heyecanlandırma oranıyla tanıttığını duymamıştım. Sutter reyiz eğer bu yolu tercih etmişse kendisine şapkamızı çıkartıyor, oyundan pek umutlu olmamaya devam ediyoruz. Yapımcısı belli olsun, arkasındaki ekibi görelim, bir iki ekran görüntüsü, bir iki oynanış vaadi duyalım o zaman biz de heyecanlanırız.

sons of anarchy

Bu arada adettendir, dedikoduyu da verelim, oyunun arkasında Rockstar’ın, ya da en azından 2K Games‘in olacağı bir veya öteki şekilde konuşuluyor. Sutter kendisi Rockstar‘dan “Gelin şunun oyununu yapın” diye talepte bulunmuş, ama o talep nereye yürüdü, ne işe yaradı bilmiyoruz. Şimdilik böyle bir durum resmi olarak olmadığından, bir önceki paragraftaki duruşumuzun arkasındayız.

Rockstar bu oyunu yapıyor çıkarsa o zaman mesele bambaşka olur!

Yazar

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

1 Yorum

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.