Vay arkadaş, üzerimizden bir silindir gibi geçti Sony’nin E3 konferansı. Dur durak bilmeyen bir oyun treniydi, iki saat boyunca lokomotif hiç kimseye acımadı. Uzun zaman sonra ilk defa bir E3 konferansında hem deli gibi şaşırdık, hem de ölesiye etkilendik. Sony bazı şeyleri sır olarak saklamasını bilmişti, bu da bizi çok etkiledi. O kadar çok oyun vardı ki, Microsoft konferansında yaptığımız gibi bazılarını elemek zorunda kaldık. Bir bölümü başka konferanslarda gördüğümüz oyunlardı (Far Cry 4, Battlefield: Hardline), bazıları uzun zamandır bildiğimiz ve çok fazla videosuna maruz kaldığımız işlerdi (Destiny, The Order), bazıları ise buraya konulacak denli etine dolgun değildi (Entwined, Broforce). Ama çoğunluğu, hakikaten süperdi.

Buyurun, karşınızda Sony’nin E3 konferansından akılda kalan 15 duyuru ve fragman!

 

1. InFamous: First Light

InFamous: Second Son’ın kendi başına da oynanabilen ek paketi. Allah için fragmanından pek bir şey anlamadık, ama Blood Dragon vari standalone DLC’leri takdir ediyoruz.

 

2. LittleBigPlanet 3

Çok iyi gözüküyordu, yeni karakterler çok hoş eklentiler gibi duruyordu ve salondaki neredeyse herkesi ilk dakikadan etkiledi. Yalnız söylemem lazım, o ilk baştaki duvar zıplaması rahat yapılırdı be!

 

3. Bloodborne

Dark Souls’un yapımcısından yeni oyun. Karanlık, kanlı ve etkileyici. Atmosferin videodan bile delicesine yoğun gözüktüğünü söylemek gerek.

 

4. Dead Island 2

En azından bu sefer fragman dürüst gözüküyor neyse ki. Bildiğimiz Dead Island’ın sonuna 2 koymuşlar. İyi çıkarsa oynanır.

 

5. Magicka 2

Çok sağlam, eğlenceli bir fragmanla geldi. Aferin Paradox, süper iş çıkartmışsın.

 

6. Grim Fandango Remastered

Aha işte gecenin en büyük sürprizi. Vay arkadaş, kim tahmin edebilirdi ki?

 

7. Let It Die

Suda51’in yeni oyunu. Tek bir şey anladıysak namerdiz. Oyun çıktığında da bu durum değişmeyebilir eğer Suda51’i tanıyorsak.

 

8. Abzu

Journey’nin sanat yönetmeninden yeni oyun. Çok huzurlu, sakinleştirici ve büyüleyici duruyor. Journey’den daha az etkileyici olacak gibi.

 

9. No Man’s Sky

VGX’ten beri fikrim değişmedi: Şu an en merakla beklediğim oyunlar listesinde tepeyi zorluyor. Bu fragmanı da muhteşemdi.

 

10. Mortal Kombat X

Çok akıcı gözüküyor. İnsan izlerken dahi tatmin oldu, oynarken neler neler hissedeceğiz kim bilir. Acaba bir Injustice devamı da gelir mi ki?

 

11. The Last of Us Remastered

Hmm… Çok da farklı gözükmüyor sanki?

 

12. Metal Gear Solid V: The Phantom Pain

http://www.youtube.com/watch?v=oKMrG1NmUZA

Sızdırılmış fragmanın aynısı. O zaman koymamıştık, şimdi burada. Tam bir başyapıt değil mi yahu?

 

13. Grand Theft Auto V PS4

http://www.youtube.com/watch?v=oVWCKzIS6Qk

Bildiğimiz GTA V. İyi gördük kendisini. İnşallah yeni nesilde karakterler arası geçişlerde o hayvani yükleme süreleri olmaz. Bu arada oyun PC’ye de gelecek, gözünüz aydın şanlı PC oyunculuğu üstün ırkı.

 

14: Batman: Arkham Knight

Tam manasıyla inanılmaz gözüküyor. Aklımızı başımızdan aldı. Gelmiş geçmiş en iyi Arkham oyunu olacak.

 

15. Uncharted 4: A Thief’s End

Konferansın kapanışında geldi, mükemmel bir finaldi. Bize soracak olursanız, Nathan Drake’in hikayesini bitirecek. Yakışır. Fragman akıl almaz derecede iyi gözüküyordu.

Yazar

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.