“Sarılmaya En Çok İhtiyacı Olan Kötü Adam” Ödülü

maxresdefault (3)

Portal 2

Burada GLaDoS’tan söz etmiyoruz bu arada. Wheatley’den söz ediyoruz. Ve açıkçası Valve’ın bu nevi şahsına münhasır kategoriyi belirlerken, biraz kendi oyununu düşündüğünü de zannediyoruz. Ama elbette, sorgulamıyoruz da; zira Portal 2’nin kötü adamının bir anda GLaDoS’tan Wheatley’e dönmesi, oyunun en tatlı yanlarından biriydi. Bir anlamda, “Evet, ilk oyunun müthiş gölgesiyle yarışmak zorundayız, farkındayız” beyanıydı. Onunla birlikte hem oyun, hem de oyuncu rahatladı.

 

“Oyun İçinde Oyun” Ödülü

monkey-island1

The Secret of Monkey Island

Valve burada oyun içindeki mini oyunları ödüllendirmemizi istemiş, ve biz gerçekten bu kategoride Monkey Island ve onun muhteşem hakaret düelloları mekaniği haricinde bir şeyi düşünemiyoruz. LucasArts’ın tek yumruğuyla domine ettiği maceraperest 90’lı yıllar, video oyunlarında zeki kalemlerin çılgın attığı dönemlerdi. Gerçekten, kelimeye hiçbir zaman o vakit olduğu kadar hürmet edilmedi oyun dünyasında. İşte hakaret düelloları, öyle bir dönemin nişanesiydi, biz de gururla oynadık, gururla aday gösteriyoruz!

 

“Ben Bu Oyunun Ödül Kazanmadan Önce De Güzel Olduğunu Düşünüyordum” Ödülü

screen3

Renowned Explorers: International Society

Bir filmi keşfetmek, bir müziği keşfetmek, bir kitabı keşfetmek kolay; ancak video oyunları dağıtım konusunda hâlâ tam anlamıyla bir demokratizasyon yaşayamadığı için oyuncular bu konuda biraz daha ana dağıtımcıların eline bakıyorlar. O yüzden, gerçekten “kayıp” bir cevher bulmak zor, biz de onun için muhtemelen pek çoğunuzun bildiği ama bizce hak ettiği şöhrete erişememiş bir taktik oyununu koyalım dedik. Reus’un yapımcılarından RE:IS (anladınız mı?) gerçekten başka hiçbir şeye benzemiyor. Sırf bunun için bile oynayabilirsiniz.

 

“Bir Çiftlik Hayvanının En İyi Kullanımı” Ödülü

unnamed

The Wolf Among Us

Çünkü.

 

“Asla Uninstall Edlmeyen Oyun” Ödülü

Mini Metro 4

Mini Metro

Bu kategoriyi de biz uydurduk. Bu her oyuncunun mutlak başına gelmiş bir şeydir. Steam’den ara ara düzenli temizlikler yapılır, ama bir oyuna kıyılamaz. Çünkü o oyun, zamansızdır. O oyun, sonsuzdur. O oyun, hayatınızın her döneminde ara ara açıp oynayıp diye yapılmıştır. Benim için şahsen o oyun bir süredir Mini Metro. Arada çok kafam dolduğunda, Londra’ya metro hattı çekip rahatlamak isterken buluyorum. Size de şiddetle öneririm. Mobil platformlara da geldi ha!

 

Ee geek güzel insanlar, sizin fikirleri de alalım? Sizin adaylar kim?

1 2
Yazar

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.