Far Cry

Far Cry

Olursa Neden Güzel Olur: Far Cry’ın olayı, her oyunda aynıdır aslında: Bir adam, egzotik bir yerde tek tabanca kalır, o alanın esas kötüsünü bulup defetmeye çalışır. Bu, Netflix’e müthiş uyum sağlayacak bir konsept. Lost gibi, “adanın gizemleri” tadı bir şey düşünün; ama Lost gibi “Rabbim başımıza neler geliyor” gerilim değil de, aksiyon dozu yüksek bir hikaye olsun. Çok iyi olmaz mı?

Olma İhtimali: %50

Neden Olabilir: Far Cry baya popüler. Konsept de uyuyor. Olmaması için tek sebep, hikayesel olarak tek kişinin sırtına binebilir yük. Belki oradan yola çıkarak, uyum sağlamayacağını düşünmüş olabilirler.

 

Watch Dogs
36666c62f7210d3dc93bc08d5c219cd1ed6e7cf9

Olursa Neden Güzel Olur: Aslında çok dürüst olayım, benim buraya verecek bir cevabım yok. Watch Dogs’un hikayesini de, dünyasını da pek sevmemiştim ilk oynadığımda. İkinci oyun belki fikrimi değiştirir, ama ne karakteri; ne konsepti, ne de şehri çok açmamıştı beni. Ama işte olma ihtimali yüksek, o yüzden de buradayız.

Olma İhtimali: %80

Neden Olası: Watch Dogs şu an sıcak. Üstelik Black Mirror + Assassin’s Creed gibi çok kolay satılabilecek bir denkleme sahip. Serileştirilmesi çok kolay. Baya taşlar yerine oturuyor yani…

 

Splinter Cell

splinter_cell_chaos_theory_wallpaper_3-normal

Olursa Neden Güzel Olur: Çünkü ajanlık dizileri, doğru yapıldığı zaman, zaten vermedik tat bırakmıyorlar. Hele ki Splinter Cell gibi, bu konuda dokusu çok zengin bir iş, herhalde hepimizi ihya edişiyle ödül alır yani. 24’ün gönlümüzdeki boşluğunu, zekasıyla doldurur.

Olma İhtimali: %80

Neden Biz Bunun Olmasını İstiyoruz: Çünkü Ubisoft’un elindeki tüm fikri mülkler arasında gerçekten büyük ekranda görünce “aa evet lan” dememize sebep olacak tek şey bu. Sam Fisher’ın aile dramalarını, komplolarla başa çıkışını, Lambert’ı, Third Echelon’u falan deli gibi görmek istiyoruz. Netflix konseptiyle uyumunu düşününce falan da aklımız çıkıyor yani. Siz ne diyorsunuz? Sizce de öyle değil mi?

1 2
Yazar

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.