Konsollarınızın kollarını hazırlayın, kanepede yer açın, aylardır size bu zor zamanda yoldaş olmuş, partilerin gözdesi olmuş Injustice’i karşınıza alıp, alıştıra alıştıra artık kendisini çok fazla oynayamayacağını söyleyin. Zira hemen hemen hepimizin, ilk oynadığı dövüş oyunu olmasa da, çocukken en çok oynadıkları arasında zirvelerde yer alan seri geri dönüyor: Tekken 7 resmen açıklandı.

Aslında Tekken 7’nin EVO 2014’te açıklanması bekleniyordu, fakat oyunun yapımcısı Katsuhiro Harada’nın yapacağı sunumun öncesinde IGN eline ulaşan bilgilerle oyunun sızdırıldığını resmen açıkladı. Sonrasında EVO 2014’te konuşan Harada, sızıntı hakkında “Aklıma ilk gelen düşünce ‘Kesin Ono (Street Fighter serisinin yapımcısı Yoshinori Ono) sızdırdı’ şeklindeydi” dedi, hepimiz inceden güldük, ilk fragman yayınlanınca da gülüşmeler yerini sakin bir huşuya bıraktı. Tamam, fragmanda oynanışa benzer bir şey yoktu, ama birileri o videoda “Kazumi and Heihachi” dediyse, çocukluğu Tekken ile geçmiş insanlar istemsiz de olsa biraz heyecanlanırlar.

Şimdi oyun hakkında bildiklerimize geçelim. İlk olarak, oyunun Unreal Engine 4 kullandığını biliyoruz. Bildiğiniz gibi Epic’in meşhur motoru yıllardır en çok kullanılan oyun motorları arasında hep yukarılardadır. UE4’ün selefi de dövüş oyunlarına yabancı değildi, Guilty Gear, Injustice, Mortal Kombat gibi oyunlar hep Unreal Engine 3 kullandılar. Tekken 7, bildiğimiz kadarıyla yeni Unreal Engine’in ilk dövüş oyunu olacak.

Fakat bu noktada ilginç bir detay var, Unreal Engine 4 her ne kadar başlıca PS4 ve Xbox One için geliştirilmiş olsa da, VG247’nin belirttiğine göre Tekken 7 yeni nesil platformlara çıkmayacak. Henüz çıkış tarihi belli değil, fakat sebebini tam anlayamadığımız bir şekilde Tekken 7 sadece PS3 ve Xbox 360 için piyasaya sürülecek. Yalnız Harada oyunu duyururken “Unreal Engine 4 hem güçlü ve kullanımı kolay, hem de bize Tekken 7’yi istediğimiz platforma getirebilme fırsatı tanıyor” dediği için, bizim tahminimiz oyunun yeni nesil platformlara da geleceği. Kuvvetle muhtemel Namco ilk önce eski nesil sistemlerin geniş kullanıcı tabanından faydalanıp, o sırada da PS4 ve Xbox One’ın satışlarının yeterli seviyeye gelmesini bekleyecek. Sonrasında aynı Injustice gibi hem PC, hem de yeni nesle çıkacak bir “Game of the Year Edition” gelmesi kuvvetle muhtemel.

Ne diyorsunuz? Heyecanlı mısınız Tekken 7 için? Valla biz heyecanlandık!

Yazar

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.