Bakın yalan yok, daha geçen gün Game of Thrones – A Telltale Games Series‘in ışığında Telltale PR ajansına mail attık, “bir röportaj şansımız var mıdır, konuşsak ya ha?” diye avuç açtık. Bize geri dönüşleri şöyle oldu: “Şu sıralar Telltale önemli bir kilometre taşı için çalışmalarını sürdürüyor, o yüzden herkes çok meşgul”.

İlk önce bizi başlarından savuyorlar zannettik, bir gün sonra çıkan haberle dağıldık: Adamlar Minecraft oyunu yapıyorlarmış. Evet, hikayeli, seçimli Minecraft oyunu. Minecraft: Story Mode!

mc_stories

2015 senesi içerisinde bir zaman piyasaya çıkacak olan Minecraft: Story Mode böylelikle firmanın geniş kataloguna eklenmiş oldu. Adamlar tam anlamıyla bir makineler artık: The Walking Dead: Season Two ve The Wolf Among Us‘ı yeni bitirdiler, Tales from Borderlands ve Game of Thrones‘a yeni başladılar. Walking Dead‘in üçüncü sezonu da bir ara gelecek. Baya gümbür gümbürler yani anlayacağınız.

1418918268-minecraft-story-mode-logo

Peki bu Minecraft: Story Mode nasıl bir şey olacak? Henüz bunun detayları tam anlamıyla paylaşılmadı. Bildiğimiz tek şey, oyunun Minecraft dünyasında geçeceği, hikaye ağırlıklı olacağı, Minecraft’ın meşhur “kahramanı” Steve ile ilgili olmayacağı (ühü) veya Minecraft dünyasını falan açıklamaya çalışmayacağı ve her Telltale oyunu gibi bölüm bölüm yayınlanacağı. İlk bölüm 2015 içerisinde bir ara Xbox 360, Xbox One, PS3, PS4, PC, Mac, iOS ve Android için yayınlanacak.

O halde sormamız gereken soru şu: Acaba Telltale biraz fazla mı oluyor? Game of Thrones’un nasıl diğer işlerine kıyasla biraz zayıf kaldığını incelememizde yazmıştık. Tales from Borderlands de beklenen etkiyi yaratamadı. The Walking Dead Season Two ve The Wolf Among Us stüdyonun seneyi güçlü kapatmasını sağladı ama, biraz fazla mı coşuyorlar? Bu kadar fazla “her yerde” olmak, biraz jenerikleşmelerini sağlar mı acaba?

Öte yandan, Minecraft. Adventure Oyunu. Düşüncesi bile muhteşem gelmiyor mu?

Göreceğiz. Sizin yorumunuz ne?

Yazar

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

2 Yorum

  1. Saygım sonsuz Telltale’e, resmen adventure türüne yeniden hayat verdiler ama sanki değişik işler yapıcaz diye biraz saçmalamaya mı başladılar? Tamam duygusal yoğunluktan çıkıp daha keyifli işler de yapmak istiyor olabilirsiniz ama Minecraft? Borderlands’den de çok umutlu değilim. Bu oyunların numarası bu değil ki… Ben olsaydım Day of the Tentacle gibi Simon the Sorcerer gibi (ühühühü) eski eğlenceli adventureları yeniden yaratmayı ya da daha keyifli çizgi romanları yorumlamayı tercih ederdim. Haa süper oyunlar çıkarsa da kuyruğumu kıstırır, parayı bastırır oynarım, bu söylediklerimi de aynen geri alırım..

  2. Bence Game of Thrones’taki hayal kırıklığını bunda yaşamayız çünkü aynen Wolf Among Us’taki çizgi roman stilini, burada Minecraft’ın bıdık kareleriyle uyarlarlarsa (larlar) eğleniriz.
    Tabi kritik kararlar verdiren Telltales oyunlarında eğlenmek istiyor muyuz, iş geyik çevirmeye dönsün mü, ne kadar nasıl bir hikaye çıkar Minecraft’tan bilinmez.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.