4. The Walking Dead

Lego Walking Dead

The Walking Dead’in evreni ilk bakışta LEGO için fazlasıyla karanlık ve kanlı gözükebilir. Ne de olsa dramatik ve ağır bir zombi felaket evreninden söz ediyoruz. Fakat içimizde bir parça Telltale’in inceden evrene zerk ettiği mizah duygusunu TT Games’in alıp fezaya koşmasını görmek istiyor. Üzerimize LEGO zombiler koşsun, kendilerini tek tek parçalarına ayıralım istiyoruz. Bir de şimdi yalan olmasın, biz bizeyiz, LEGO Rick Grimes nasıl olur onu da çok merak ediyoruz.

 

3. The Terminator

Lego Terminator

Aynı Jurassic Park gibi, The Terminator’un da LEGO’laşması için tam zamanı. Arnold Schwarzenegger’in seriye geri dönüşüne tanık olmamıza şunun şurasında 1 sene kadar bir süre kaldı. Serinin reset düğmesine basacak olan Terminator: Genesis 1 Temmuz 2015’te vizyona girecek. Ondan önce eski Terminator oyunlarını anlatan bir LEGO oyunu süper olmaz mıydı? Aksiyonsa aksiyon, karakterse karakter… Salvation’dan başlayıp Terminator 3’e kadar alırdık, çok da keyifli olurdu.

 

2. Looney Tunes

Lego Looney Tunes

Bu nasıl yapılmadı anlamıyoruz. Ülkemizde “Sevimli Kahramanlar” adıyla yayınlanan çizgi film serisi, bünyesinde dünyanın en ünlü çizgi film kahramanlarından birkaçını barındırıyor. Bugs Bunny, Daffy Duck, Tweety, Sylvester… Ve hepimizin bildiği üzere bu kahramanların hakkı bizzat Warner Bros’ta, yani Traveller’s Tales’in çatı firmasında! Sadece birinin “olur” demesine bakıyor anlayacağınız. Lütfen biri o oluru desin. LEGO oyunlarının o şirinliğini hayal edin ve oralara bir de bilindik Looney Tunes kadrosunu ekleyin. Nasıl, şirinlik overload oldu değil mi?

 

1. Game of Thrones

18s6a5kkvel0ejpg

Bizce bu şu sıralarda birileri tarafından yapılıyor. Öyle olmak zorunda. Buraya 7 tane seri saydık ama, hiçbirisi şu an Game of Thrones’un olduğu kadar popüler değil. İlla ki Warner, Traveller’s Tales, HBO ya da GRR Martin cephesinden birileri bunun olması için çalışıyor olmalı. Star Wars ve Lord of the Rings’deki önemli anların LEGO’lukla ne kadar komikleştiğini düşünün; Game of Thrones’daki önemli anlarla yan yana koyun bir… Düşünün Ned Stark’ın LEGO kafasının böyle çıpıdınık çıpıdınık yuvarlandığını falan. Çok güzel değil mi? Bizce öyle ve bizce bu oyun yapılmalı!

1 2
Yazar

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.