Şimdi dürüst olayım, Twitch dünyası pek takip ettiğim bir yer değil. Kafama silah dayayıp, iki tane ünlü Twitch’çi say deseniz son dualarımı etmeye başlarım, o derece vahim bir durum benimkisi anlayacağınız. Oyunların oynanış videolarını izlemek bana göre bir durum değil, hele ki bunu yaparken yorum dinlemek, hiç hazzetmediğim bir şey. O yüzden takıldığım bir yer için video arıyorsam da “No Commentary” diye aratan adamım ben. Twitch benim radarımda uçmuyor anlayacağınız.

Ama yine de, şu habere pek bir şaşırdım. Anlaşılan, Twitch son bir güncellemeyle kurallarını değiştirmiş. AllGamesBeta’da gördüğümüz metni direkt çeviriyoruz.

gaming-twitch-tv-logo

“Uygun giyinin

Nerd’ler seksidir, ve hepiniz muazzam, güzel yaratıklarsınız, ama gelin bu servisi oyunlarla ilgili tutmaya çalışalım olur mu?

Hiç kıyafet giymemek ya da cinsel olarak uyarıcı, imalı kıyafetler tercih etmek -seksi iç çamaşırları, mayolar, yapışkanlar ve genel olarak iç çamaşırları- yasaktır. Aynı şekilde tam çıplak vücutlar da öyle ve bu hem erkek, hem de kadın yayıncılarımız için geçerlidir. Muhteşem bir six-pack’iniz olabilir, ama bunu plajda Playing with the Boys çalarken yaptığınız 2’ye 2 voleybol maçında paylaşmanız daha uygun olacaktır.”

Öhöm, ne? Ben gerçekten anlayabilmiş değilim, o yüzden yardımınıza ihtiyacım var. Bu gerçekten ciddi bir problem miydi? Çok gereksiz bir sansür gibi geliyor bu bana, hem uygulama hem de fikir açısından. Yarım askılıları ne yapacağız? Erkekler dar atletler giyerse ne olacak? Dekolte ölçümü mü yapılacak yayınlardan önce?

Böylesine ilginç bir virajı dönmek için servisinizin cam porno’suna kaydığından ciddi ciddi endişelenmeniz gerekiyor gibi geliyor bana. Sevgili Twitchsever geekyaparlar, var mıydı öyle bir durum? Aydınlatın beni!

Yazar

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

7 Yorum

  1. Twitch’te karısını kamera karşısında soyan adama kadar her şey bulunduğu için böyle bir uygulamaya gidilmiş olabilir.
    Not:Bu tip bir şeydi yani 😀

  2. Videoyun yayınlarında Berk’in memelerini açmasını isteyemiyecek miyiz yani artık 😀

  3. sutyenle dota oynayip donate me linki veren hatun cok. nerfnow karikaturunu yapmisti hatta.

  4. Twitchin yaptırımını uygulamadığı pek çok kuralı var. Kendilerini garantiye almak için kayda geçtikleri kurallardan biri bu da. Artık yarın birgün “çocuğuma neler izlettiler” diye gelenler olursa biz yasaklamıştık deyip topu yayıncıya atacaklar ve işten sıyrılabilecekler.

  5. Bu twitch neymiş, yazar gibi ben de takip etmiyordum ama neler dönmüş neler baksanıza… Cem Yılmaz`ın dediği gibi bütün mahalle tren yapmış geziyor! 😀

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.