Shoot the Moon

Shoot the Moon

Shoot the Moon’ı oynayacaksanız, samimi önerimiz, kulaklık takmanız. Takmazsanız da olur, ama bakın, çok içten söylüyoruz. Takın. Çünkü bu oyun, In the Hall of the Mountain King söylemeyi, suratına kaç füze gelirse gelsin bırakmayan bir Ay’ı ve bizim o Ay’ı sinirlendirmemizi konu alıyor. Yalnız, attığımız roketlerle sinirlenen Ay sadece In the Hall of the Mountain King’i daha gaz söylemeye başlıyor. O sırada suratının aldığı ifade falan… Müthiş.

 

Subara City

Subara City

Geldik listemizin gizli cevherine. Bildiğim kadarıyla sadece iOS için olan Subara City, “aynı renkleri birleştir” formülüne kıyısından dokunan; en az onun kadar popüler bir diğer mobil oyun sansasyonu “şehir kurma” janrına da ufak mavi boncuklar atan; ama özünde ikisiyle de hiç alakası olmayan, orijinallikten ölen bir oyun. Yukarıdan yeni kareler akıyor, insan, ev, ağaç… İki insanı birleştirince bir ev oluyor, iki ev bir apartman, iki apartman bir kafe… Böyle böyle, kilitlenene kadar büyütebildiğiniz kadar büyütmeye çalışıyorsunuz şehrin binalarını. Ve söylememiz lazım, müzikleri muhteşem!

 

Tetris

Tetris

Oh. “Ay şu eski formülün, şu güncellemesi” falan diye anlatmamıza gerek yok. Tetris işte. Dünyanın gelmiş geçmiş en popüler oyunu. Anneannem biliyor Tetris’in ne olduğunu. Tetris işte. Her platforma da var. Hepsinde de ücretsiz. Genelde reklam kovuşturma haricinde de pek para istenmiyor. Alın. Yükleyin. Kaldırmayın. 80 senedir insanlık kolektif olarak oyunu hafızasına yükleyip kaldırmamayı tercih etti zaten. Siz niye?

 

Threes!

Threes

Threes’e denk gelmediyseniz, illa ki klonlarına denk gelmişsinizdir. Gelen rakamları bütün oyun alanını kaydırmak ve üst üste binen rakamları birbirine eklemek suretiyle yönetmeye çalıştığınız Threes, o kadar orijinal bir fikirdi ki; orijinal fikirlerin aslan konferansına yalnız başına gitmiş antilop muamelesi gördüğü mobil oyun sektöründe saniyesinde kopyalandı. Ama esası budur yani, haberiniz olsun. Üç platform için de var.

 

Wordament

Wordament

Wordament aslında biraz garip bir tercih oldu bu listeye eklemek için, zira oyun PC için de var. Hatta şu an sizin PC’nizde de olabilir. Oyun 8’den itibaren tüm Windows sürümlerinde Solitaire gibi verildi çünkü. Ama elbette ki dokunmatik kontrol düşünülerek tasarlanmış, bu yüzden de fareyle aynı tadı vermiyor. Formülü çok basit, oyun tamamiyle multiplayer, üstelik Türkçe dil desteği de var. Bilindik kelime oyunlarından baydıysanız, şahsen öneririz!

1 2
Yazar

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.