5. Moby – Wait for Me

Her video oyunu şeklinde çekilmiş klip eğlenceli olacak bir kaide yok. Moby’nin Wait for Me’sine çekilmiş klip de kalp kırmaya oynuyor. Oynasın da. Başarılı oluyor zira. Çok kendine has bir havası var klibin. Sanki bir video oyunu karakteri olduğunu kabullenmiş gibi gözüken bir karakteri ve müziğe harika uyan bir atmosferi. Tekrar tekrar izleyeceğiniz türden.

 

4.Röyskopp – Happy Up Here

Space Invaders’ın filmi olsa nasıl bir şey olurdu diye sormaya gerek yok; Röyskopp muhteşem şarkıları Happy Up Here için oturup bunu hakikaten yapmış. Ve o kadar güzel yapmışlar ki. Işığıdır, kurgusudur, müziğe uyumudur… Eğer bu klibi bugüne kadar izlemediyseniz, yer imine kaydedin. Döndürüp döndürüp izleyeceksiniz, güvenin bize.

 

3. Xiu Xiu – Boy Soprano

Xiu Xiu (şu şu diye okunur) garip bir grup. Hiçbir zaman da daha az “garip” olmadılar. Boy Soprano şarkıları da, klipleri de bu gariplik çizgisinde. Ama eğer 90’ların ortasında çok popüler olan Mortal Kombat vari pre-rendered grafik trendine aşinaysanız, Boy Soprano klibinde deli nostaljik bir çok öğe bulacaksınız. Emin olun.

 

2. Snoop Lion – Get Away

Rap’i bırakıp Reggae yapmaya başlayınca ismini Snoop Dogg’dan Snoop Lion’a çevirdi, gitti önce Epic Rap Battles of History’ye konuk oldu, sonra üst üste AMA’lerde çizgi roman sevgisinden falan bahsetti derken, Get Away klibini bir Pokemon oyunu şeklinde çekince iyice perçinlendi. Snoop aramızdan biri dostlar. Artık şüphemiz yok. Seviyoruz seni Snoop!

 

1. Red Hot Chili Peppers – Californication

İlk paragrata anlattığım her şey bu klibi seyrederek başladı. Bu klibi izleyip de kendini özel hissetmeyen tek bir oyuncu olduğunu sanmıyoruz. Sanki birilerinin size başından beri haklı olduğunuzu söylemesini dinlemek gibiydi. Oyunlar geçerli bir ifade dalıydı, biz bunu senelerdir biliyorduk ama en sonunda sesi yüksek çıkan birileri de buna katılıyordu. Hepsi iyi güzel de, birinin hâlâ Californication: The Game’i çıkartmamış oluşuna biraz bozuğuz açıkçası. Snowboard, dalgıçlık, köpekbalığı sörfü, yarış… Her şey var ulan!

1 2
Yazar

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.