Hatırlarsanız 3. kısmın sonunda Clem ve grubunu (ki çoğunun da kabiliyetsiz olduğunu düşünüyorum, neyse) oldukça zor bir yerde bırakmıştık. Fazla spoiler vermek istemediğimden her şeyi açık açık yazamıyorum ancak oyunun başında oyuna konsantre olmanızı öneririm çünkü daha ilk andan önemli kararlar almanız gerekiyor.

walkingdead-s2e4-teaserŞimdi mühim soru şu: bozulma, sıkılma, en önemlisi de çürüme var mı?

Oyunun her bölümünü incelediğimde aslında benzeri şeyleri yazmak istemiyorum ancak elimden geldiğince oyun hakkında ön bilgi verebilme amacındayım. Bu yüzden hep sorduğum şu soruyu sormak istiyorum: Oyunun bu bölümü de güzel, çarpıcı, mantıklı ve zorlayıcı mı? Kocaman bir evet gelsin cevap olarak. Çünkü olaylar ve karakterler gelişerek, değişerek ve bizi şaşırtarak ilerlemeye devam ediyorlar. Clem’deki değişimler de gözle görülür şekilde artıyor. Sezon finalini daha oynamadım (evet bu büyük bir kayıp) ancak Clem, özellikle grubun bazı elemanlarıyla karşılaştırıldığında çok daha sert, çok daha görmüş ve geçirmiş bir karakter. Zombiler bizim dünyamızda dolaşmaya başlasa onu yanımda ister miyim bilemedim. (Yoksa Clem evil mı oldu… az sonra…)

Olaylar, seçimler, kararlar ve tabi zombiler…

Yine ister istemez bir çok kişinin kaderine biz karar veriyoruz. Ve bu olay aktif ya da pasif bir şekilde devam ediyor. Biraz daha Türkçe konuşayım, diyelim ki birine yardım etme ya da etmeme şansınız var ve yardım etmezseniz o kişiyi yiyecekler. Siz o kişiyi kurtarmamayı seçtiniz diyelim, hop bir bakıyorsunuz başka biri kurtarıyor ve işler daha da karışıyor. Başka bir uyarıyı da istikrarlı olarak gitmeniz konusunda verebilirim; grupta yakın davrandığınız kişileri yüz üstü bırakmayın. Kiminle daha çok uyuşuyorsanız onunla ya da onlarla kalın. Özellikle bazı durumlar ve fikirler var ki renginizi mutlaka belli etmek zorunda kalıyorsunuz. Ve tahmin edebileceğiniz gibi bunu çok kısa bir sürede yapmanız gerekiyor. Yoksa gg.

Düşüncelerim gerçeği yansıtıyor mu, yoksa bana mı öyle geliyor bilmiyorum ama 4. parça bana çok kısa geldi. Resmen bir solukta bitirdim ve daha fazlası için ağlamaya başladım. Oyunun başında ve sonunda olmak üzere iki karar var ki… iki seçim var ki… gerçekten müthiş olmuş. Zamanım olsa saatlerce enine boyuna düşünürdüm. Ancak gerilimi arttırmak için o kadar az zaman var ki….

Kış, açlık, kayıplar…ve bir bebek.

0Sezon finalinde görüşmek üzere. Hayatta kalın.

 

Yazar

Lisans bitti, yüksek lisans bitti, askerlik bitti ama yazmaya ve FRP'ye olan ilgisi bir türlü bitmedi. Tam bir Frp tutkunu, hoş sohbet, biraz umursamaz biraz da tembel. Nerede kötü adam varsa onu sever. İyilikten hoşlanmayan bir süper kahraman. Bir Batman değil ama bir Robin. İzini bulmak için Facebook'a Seçkin Özcan yazmanız yeterli. Face'i var, sohbet için. Bir de artık kızılı var.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.