2015’in en merakla beklenen oyunları arasına kafadan girecek bir şeyden söz ediyoruz. Sadece o listeye değil, kimilerine göre 2015’in en iyi oyunları listesine de şimdiden girmiş durumda. Videoları ayrı bir heyecan yaratıyor, oyunla ilgili her anlatılan insanın sabrını tırmalıyor, gidip oynayan herkes ayrı methiyeler düzüyor… Çıkış tarihi açıklandığından beri tam anlamıyla bir sebat testi Witcher 3. O tarih gelmek bilmiyor, vakit geçmek bilmiyor. Eğer siz de aynı hissiyattaysanız, gelin beraber üzülelim. Zira oyun, bir defa daha ertelenmiş vaziyette. Üstelik öyle on gün on beş gün değil, baya baya 3 ay ileriye.

Aslen 2014 sonunda çıkması planlanan The Witcher 3, geçen sene bir zaman 2015 Şubat’ına ertelenmişti. Bu tarih baya da ciddi gözüküyordu, ön siparişler verilmişti, kılıçlar bilenmişti, paralar biriktirilmişti… Gelin görün ki CD Projekt RED bugün kara haberi duyurdu. Oyun 19 Mayıs 2015’te piyasaya çıkacak. Peki nedir bu uzun ertelemenin sebebi? Çok basit: CD Projekt RED oyuna hak ettiği cilayı atmak için oyunculardan biraz daha süre istiyor.

witcher-3-wild-hunt

“Çalışmamızın sonlarına yaklaşırken, düzeltilmesi gereken pek çok detayın varlığını fark ediyoruz. Stüdyomuzun tarihinin en önemli oyununu çıkartırken bug’ların sizin oyunu tamamen keyif alarak oynamanıza engel olacak bir seviyede olmamasını sağlamak bizim görevimiz. […] Her ne kadar herkes tam gaz çalışsa da, bir 12 haftaya daha ihtiyacımız olduğuna kanaat getirdik. […] Size bir özür borçluyuz. Çıkış tarihini çok aceleyle duyurduk. Bu bizim için acı bir ders oldu ve gelecekte buna dikkat edeceğiz. […] Özür diliyoruz ve sizden bize güvenmenizi istiyoruz.”

CD Projekt RED böyle demiş. Ben ne diyorum biliyor musunuz? Sırf Noel dönemine yetişeceğim diye bug’larla perişan olmuş vaziyette çıkan oyunlara lanet olsun diyorum. Üç ay bekleyelim, tam paramızla Early Access rezaleti çekmeyelim diyorum. Boş verin, geç olsun ama güç olmasın diyorum.

Siz ne diyorsunuz?

Yazar

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

2 Yorum

  1. Senin gibi CD Projekt de o bug’lı oyunlara lanet ediyordur JH. Teşekkürler son dönemin oyuncuya en çok değer veren firması CD Projekt’e

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.