Bazen WoW’un müziklerine bakıp yutkunuyorum, size de oluyor mu? 10 sene içinde 5 ek paket ve onlarca yamanın beraberinde bir ton yeni şarkı getirdiğini kavramam vakit alıyor bazen. Örneğin Cataclysm ile neredeyse bütün Azeroth soundtrack’inin değiştiğini söylemek kolay, ama bunun saatler dolusu yeni müzik anlamına geldiğini düşününce, insan yine de bir ürperiyor. Üstelik düşünün, bunun dungeon’ı var, raid’i var. Aksiyon müziği var, sükut müziği var…

Bu kadar tonla şarkının içerisinden WoW’un 10 yıllık tarihine imza olmuş 10 soundtrack parçası olduğunu düşünüyoruz. Bunların bazıları, kulağımıza pelesenk oldukları için buradalar. Seasons of War ve orijinal WoW’un login müziği Legends of Azeroth gibi. Bazıları önemli bir anı temsil ediyorlar, Outland Suite’in bizim için portalın öteki tarafına geçişimiz anlamına geldiği gibi. Bazıları ise gerçekten, objektif olarak, büyüleyici ve vurucu oldukları için buradalar, ince ince ruhunuzu kıran Arthas, My Son gibi.

Önemli olduğuna inandıklarımızı şöylece listeledik. Araya girip, kelimelerle keyfi kaçıracak değiliz. Siz dilediğiniz gibi dinleyin, sizin şahsi listenizde yeri büyük olan parçalar varsa da yorumlarda belirtmeyi unutmayın. Buyurun!

 

Legends of Azeroth

http://www.youtube.com/watch?v=tqsazZUbt9s

 

Seasons of War

 

Stormwind

 

Orgrimmar

 

Taverns

1 2
Yazar

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

3 Yorum

  1. Kerem Başbuğ Cevap ver

    Culling of stratholme müziği şahaneydi, onun dışında naxxramas plague wing müziği var. Ahn quiraj, black temple Illidan önünde çalan kısmı, sunwell plateu muzikleri, karazhanda prince muzigi, saymakla bitmiyor yahu. Hakikaten ne cok şahane parça yapmış adamlar

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.