5. Scarlet Monastery

Scarlet Monastery

En Büyük Artısı: Hikaye. Scarlet Monastery, oyunun nedense hep en gizemli zindanlarından biri oldu. İlk zamanlarda bunun sebebini anlamak güçtü, bu Scarlet Crusade kimdi ve Forsaken topraklarında ne arıyordu? Fakat sonralarında Mograine ve Lilian Voss’un hikayeleri çıktı ortaya. Böylelikle Scarlet Monastery, oyunun en çarpıcı öykülerinden ikisine ev sahipliği yapan bir yer oldu.

 

4. Arcatraz

Arcatraz

En Büyük Artısı: Konsept. Naaru’nun seneler içerisinde karşılaştıkları en iğrenç yaratıkları tıktıkları bir hapishane fikri tam anlamıyla heyecan vericiydi. Karşımıza çıkan şey de gerçekten bir “best of warcraft evils” serisiydi. WoW’un “hapishane” temalı dungeon’ları çoktur zaten ama, aralarında en iyisi budur.

 

3. Deadmines

Deadmines

En Büyük Artısı: Gönlümüzdeki yeri. Deadmines pek çok Horde oyuncusunun vanilla da HİÇ görmediği (laf etmesinler biz de Wailing Caverns nedir bilmezdik), Alliance oynayanların hemen hemen hepsinin ise istisnasız ilk zindanı olan bir yerdi. O kadar özeldi ki, Cataclysm’de güncellendi.

 

2. Halls of Reflection

Halls of Reflection

En Büyük Artısı: Arthas dostum, Arthas! Tabii ki Arthas! Bütün, bütün ek paket boyunca ensemizdeydi Arthas. Kaç kere insafına kalmıştık da bizi azat etmişti? Kaç kere kılıcını kaldırmıştı bize böyle hükmeder bir şekilde? Onun gelmişiyle, geçmişiyle yüzleştiğimiz yerdi Halls of Reflection, hikayesiyle, o kaçış sahnesiyle gerçekten unutulmazdı.

 

1. Blackrock Depths

Blackrock Depths

En Büyük Artısı: Bir daha hiçbir dungeon tarafından taklit dahi edilemeyen, erişilmez büyüklüğü. Ben vanilla boyunca en az 50 kere Blackrock Depths’e girmişimdir, Fire resist gear’ı için bunu yapmak elzemdi. Fakat bir kere bile Emperor’u görmedim, biliyor musunuz? Blackrock Depths sadece bir hapishane, bir mağara, bir tapınak, bir arena ya da bir katedral değildi. Blackrock Depths bunların hepsini içinde barındıran koskocaman bir şehirdi.

Birbirinden fersahlarca farklı tonla şey barındırıyordu içinde. Bir yanlış hareketinizle dünyayı başınıza aggrolayabileceğiniz bar bölgesi, ilk epic’inizi düşürebileceğiniz gladyatör arenası, ömrünüzde görmediğiniz kadar dwarf’ı bir arada size sunan lyceum… Devasa Online bir oyunun, gerçekten devasa tek dungeon’ıydı BRD. Benzeri bir şey bir daha yapılmadı.

1 2
Yazar

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.