Daha başlığı okurken bile tadınız kaçmış ve yüzünüz ekşimiş olabilir. ‘Ubisoft yine Ubisoftluğunu yapıyor ve oyuncuların canını sıkıyor‘, diye düşünmüş olabilirsiniz. Haklı da olabilirsiniz çünkü ortada hiç de hafife alınmayacak kaynaklarımız var. Eğer bu kaynaklardan öğrendiklerimiz doğruysa, bir sonraki Assassin’s Creed oyunu sadece online odaklı olabilir ve bildiğimiz Assassin’s Creed deneyimine veda edebiliriz… Nasıl mı? Gelin anlatayım.

Uzun yıllar Kotaku’da yazmış olan ve şimdilerde Bloomberg’de yazan, Kan, Ter ve Pikseller kitabıyla büyük ün kazanmış olan, oyun basınının en önemli ismi diyebileceğimiz Jason Schreier, bu haberi biz oyuncularla paylaştı. Jason Schreier, Ubisoft’un geliştirdiği ve kod adı Assassin’s Creed Infinity olan yeni Assassin’s Creed oyununun geliştirme ekibinden ve ekibe yakın olan isimlerden aldığı bilgiler ile iyice tadımızı kaçırdı.

Assassin’s Creed serisi genel olarak farklı tarihsel dönemlerde geçen ve o dönemlerin dokusuna uygun hikayeler kurgulamaya çalışan bir seriydi. Ancak Jason Schreier’ın edindiği bilgilere göre yeni çıkacak Assassin’s Creed oyunu, alıştığımızdan çok farklı olabilir. Ubisoft, Assassin’s Creed serisini Fortnite gibi büyük bir online ekosisteme dönüştürmek ve ekonomik model anlamında da GTA 5 gibi büyük kitlelere uzun yıllar boyunca satış yapabilmeyi istiyormuş. Proje adı Assassin’s Creed Infinity olan oyunda şimdiye kadar gördüğümüz pek çok tarihsel dönemi farklı haritalar veya modlarla istediğimiz gibi oynayabileceğiz ve tıpkı Fortnite örneğinde olduğu gibi, sezon sezon güncellemeler göreceğiz.

Yani daha önce hikâye odaklı, açık dünya ve RPG ögeleriyle deneyimlediğimiz Assassin’s Creed serisi; artık Rainbow Six Siege, Fortnite veya Apex Legends gibi online odaklı ve her yıl yeni sezon içerikleriyle farklı haritalar, karakterler ve ek özelliklere sahip olabileceğimiz bir oyun serisi hâline gelebilir. Ayrıca şimdiye kadar geliştirilen Assassin’s Creed oyunlarından farklı olarak tek bir stüdyo liderliğinde değil, Odyssey’i geliştiren Quebec ve Valhalla’yı geliştiren Montreal ekibi birlikte geliştiriyor bu oyunu. Şimdilik projenin çok başlarında olduklarını ve 2024 yılına kadar da çıkışının beklenmediğini biliyoruz.

Yani ne diyeyim Ubisoft? Sizi bilmem ama benim çok tadım kaçtı. Düşünsenize, istediğiniz tarihsel dönem haritasında, suikastçılarla kapışıyorsunuz ve bu tıpkı Call of Duty Black Ops 4’te olduğu gibi single player modu olmadan, sadece online odaklı bir oyunda gerçekleşiyor. Daha Odyssey ile yeni bir yükselişe geçen Assassin’s Creed’i neden böyle Fortnite gibi dev bir online platforma dönüştürmek istiyorlar, anlamıyorum. Bakalım bizi daha ne gibi gelişmeler bekliyor.

Siz yeni geliştirilen ve proje adı Assassin’s Creed Infinity olan oyunla ilgili neler düşünüyorsunuz? Online odaklı, hikâye modu olmayan bir Assassin’s Creed oyununu oynar mıydınız? Yoksa sizce Ubisoft, yine Ubisoftluğunu mu yapıyor?

Yazar

tasarımcı, fotoğrafçı, oyuncu, teknolojisever, soundtrack delisi. her türlü online mecradan ulaşmak için: @mfurkanakyuz

1 Yorum

  1. Ya ubisoft ne yaptığını sanıyorsun! Allah için ac oyunları hikayesiz oynanırmı bikere her ac oyunu ezio gibi tutulmak zorunda değil originste başlattıkları açık dünya sistemide gayet güzeldi lakin online yapmak nedir anladık paraya ihtiyacınız var bunu whatch dogs üzrrinden deneyin yazik etmeyin şu ac serisine. bi ac 2 remake getirseler çok tutulcak aslında şartmı hep yenisini yapmak veyahut hiç bi bok gelişmeyen valhallaya, birazdaha zaman ayırıp daha farklı şeyler ekleyin valhallaya, etkinlikler çok gereksiz 400 saat valhalla oynadım hiç bir değişiklik yok birazdaha bu oyun üzerinde durabilirler. Yapma übisoft mahvetme şu güzelim seriyi. Ac1 ve Ac2 remake getirseler bence çok daha mantıklı olur en azından insanlar ilk seriyi grafiklere göre yargılamaktan vazgeçip birazdaha oynanabilir yapıp tekrardan insanları ac sevmeye yöneltebilirsin ama übostf bu yapar yine übisoftluğunu ne diyelim inşallah batırmaz hikaye sistemini

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.