Bugün şurada haberini girdik: Sony, PlayStation Theatre’da oturup, tüm PS sevenleri –ve elbette sevmeyenleri– karşısına alıp, bir PlayStation sunumu yapacak. Burada yeni PlayStation Neo’yu tanıtacağı neredeyse kesin kabul ediliyor. Yalnız elbette kuru kuru çıkıp, “Merhaba, biz Sony, bu da yeni cihazımız Neo, selametle” deyip sahneden inmeyecek. Yanında birkaç oyun firması da getirecek ki; bu oyun firmalarından bir tanesinin Rockstar olacağı söyleniyor. Peki Rockstar –eğer çıkarsa– 7 Eylül’de PlayStation Theatre sahnesine çıkıp ne anlatacak? İşte bizim beklentilerimiz, ihtimalleriyle birlikte, buyurun!

 

1. Grand Theft Auto V: 4K Edition

02 GTA 5

İhtimali: %100

Rockstar önceki GTA’larla düştüğü hatayı bu sefer gerçek bur ustalıkla pas geçti. Önceden masif dünyalar yapıp, dayayıp döşeyip, ardından olduğu gibi bırakıyorlardı. Bu sefer öyle değil. GTA V’in muntazam kurgulanmış dünyasını içerikle desteklemeye devam ediyorlar GTA Online hükmünde. Bu yüzden GTA V de hâlâ aktif oynanan bir oyun. Eğer yeni PS Neo dendiği gibi 4K desteğiyle gelecekse… E 4K desteği PC sürümünde var zaten. Rockstar’ın bu duyurusu, kesin olacaktır.

 

2. Red Dead 3

Red Dead REdemption

İhtimali: %90

Yabancı mecralar bu oyuna “Red Dead 2” diyorlar, fakat PS2’ye çıkmış olan ve gayet de şeker bir Western olarak bizi vakti zamanında çok eğlendirmiş Red Dead Revolver‘a pek ayıp oluyor. Ancak her neyse, konumuza dönelim, evet, bir Red Dead 3 söylentisi dolanıyor. Dolanmanın da ötesinde, vakti gelmişti zaten. PS4K, XBO Scorpio ve belki PC’ye çıkacak bir Red Dead 3 piyasayı helak eder. Bunun da ihtimali yüksek yani o yüzden.

 

3. Yeni IP

881249-rockstar-games

İhtimali: %60

Size şimdi çok şoke edici bir gerçek söyleyeceğim: Rockstar yedinci nesil ev konsollarının ömrü sırasında bir tane bile yeni IP başlatmadı. Bir! Bana “L.A. Noire?” demeyin, zira o Rockstar’ın sadece dağıttığı bir oyundu ve Team Bondi’ye aitti. Red Dead Redemption, Manhunt 2, GTA IV ve V, Max Payne 3… Rockstar’ın bu dönemde çok klasiği oldu, ama hiçbir yeni bir IP değildi. Biz artık vaktin geldiğini düşünüyoruz. Şöyle kimsenin beklemediği, Rockstar’ın yeni şeyler deneyebileceği, bizi de heyecanlandırabilecek yeni bir fikri mülk varsa, tanıtmanın en iyi yeri bu.

1 2
Yazar

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.