4. Bully 2

pc-02big

İhtimal: %40

Biraz uçuk ihtimallere geliyoruz artık. Rockstar, Blizzard gibi çalışan bir firma. İki elin parmaklarıyla sayılabilecek fikri mülkleri var; o fikri mülkler genelde benzer temalar üzerinden ilerliyorlar ve firma bildiği şeyi, mükemmelleştirerek devamlı onlar üzerinden sunuyor bize. Ancak Blizzard’ın aksine, Rockstar’ın geride bıraktığı bazı fikri mülkler var ve onlar arasından Bully, açık ara insanların en çok dönmesini talep ettiği marka. Çok uzun süredir Rockstar hayranları yeni bir Bully oyununun gelmesini bekliyorlar. Bu yönde bir duyum almadık, ama illa ki Rockstar iç konuşmalarına meze etmiştir diye düşünüyoruz. Neden olmasın?

 

5. Grand Theft Auto VI

GTA-VI-00

İhtimali: %30

Bir noktada, bir şekilde bir GTA VI ile tanışacağız. Bundan hiç kimsenin şüphesi yok. Rockstar kendisi de malumun ilanını yapıp, “GTA VI’yı geliştirmeye başladık” demişti zaten. Ancak, bizim bu kadar düşük ihtimal vermemizin sebebi oyunun varlığı değil. Oyun elbette ki var, ancak biz PlayStation Meeting’de duyurulacağını düşünmüyoruz. Bizce Rockstar, GTA VI gibi duyuruluşu bir kültürel fenomen olacak oyunu E3 gibi daha devasa bir ortamda, ya da kendisine ait bir mecrada anons edecektir. Ama tabii, yanılıyor da olabiliriz, Sony Take-Two’ya böyle bir boost için dev paralar önermiş de olabilir. Göreceğiz!

 

6. Manhunt 3

Manhunt

İhtimali: %15

“At fava bekle” bölgesine hoş geldiniz. Önceden netleştirelim, bu konuda elle tutulur tek bir duyum, tek bir haber yok. Bu sadece bizim eğitimli işkembemizden kaynaklanan bir tahmin. İhtimale de %15 vermemiz, bunun göstergesi zaten. Manhunt, ilk çıktığında o dönemin “video oyunları şeytanın çocuğudur” diye bağıran duyarlı ebeveynlerine yenilmişti. İkinci oyun çıktığında, birçok ülkede yasaklanmıştı bile zaten. Ancak devir değişti. Artık Manhunt’ın yaptığı, 2016’da çıkmış pek çok oyunun bizi maruz bıraktığı şiddet oranına kıyasla çocukça kalıyor. Böyle bir iklimde, Manhunt 3 açıklaması, pek çok oyuncuda otomatikman “Lan 2005’te bunu yapan, 2016’da ne yapar acaba, tövbe” gazına sebep olacaktır. Üstelik özlenen de bir seri esasında. Bakalım!

 

7. Agent

Agent

İhtimali: %5

Agent’ı hatırlıyor musunuz? Muhtemelen hayır. Hatırlamamanız çok doğal. Agent, Rockstar’ın vakti zamanında laf arasında duyurduğu ve PS3’e özel olacak bir yeni fikri mülkün adıydı. Sonra birkaç kez ünlü firma “ya yok yok, ses çıkmadığına bakmayın, vallahi geliştiriyoruz” dedi; ama altından bir şey çıkmadı. En nihayetinde de o mecburi açıklama geldi, oyun iptal edildi dendi. Neden geri gelmiş olmasın? Sony ve Rockstar’ın arası pek iyi olagelmiştir hep. Vakti zamanında GTA’lar PlayStation exclusive’di zaten. Şimdi de onların lansmanında özel bir yer işgal ediyorlar. Vaziyet buyken, eski bir aşk meyvelerini tekrar canlandırırlar mı? Çok düşük ihtimal, ama o da olasılıklar dahilinde!

1 2
Yazar

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.